Islāma valsts iznīcina vēl vienu vēstures pieminekli

0 komentāri

Teroristiskais grupējums Islāma valsts sestdien Irākas ziemeļos sagrāvis seno Hātras pilsētu, pavēstījis irākiešu arheologs Hameds ad Džaburi.

Mosulas universitātes arheoloģijas fakultātes vadītājs Džaburi pastāstīja, ka islāmistu kaujinieki ir uzspridzinājuši senpilsētas drupas.
Tas ir kārtējais noziegums, ko teroristi pastrādājuši pret Irākas senvēsturi, sarunā ar aģentūru DPA norādīja arheologs, piebilstot, ka nodarītais zaudējums ir neatgriezenisks.

Hātra ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā un atrodas aptuveni 110 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Islāma valsts kaujinieku pagājušā gada jūnijā sagrābtās Mosulas. Trešajā gadsimta pirms mūsu ēras dibinātā pilsēta ir slavena ar saviem tempļiem.

Šis noziegums pret cilvēces kultūras mantojumu pastrādāts divas dienas pēc tam, kad Irākas varasiestādes paziņoja, ka teroristi valsts ziemeļos sagrāvuši arī Nimrudas senpilsētu. UNESCO Nimrudas sagraušanu jau atzinusi par kara noziegumu.

Pagājušajā mēnesī islāmistu teroristi tīmeklī izplatīja videoierakstu, kurā redzams, kā kaujinieki ar veseriem Mosulas muzejā sadauza 2600 gadus senas asīriešu skulptūras.

Saskaņā ar Islāma valsts ideoloģiju senās skulptūras un citi artefakti iemieso elkdievības simbolus, kuri esot jāiznīcina islāma vārdā. Tomēr daudzi musulmaņu teologi teroristu rīcību ir nosodījuši.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas