Islāma reliģija aicina uz mieru un mīlestību, tā nesludina naidu, saka musulmaņi Parīzē

2 komentāri

Džihādistu grupējums Islāma valsts ar pastrādāto teroraktu nāves bailēs iedzinis visus Parīzes iedzīvotājus, arī musulmaņus. Viņi nejūtas droši gan tāpēc, ka baidās no teroristu izrēķināšanās, gan tāpēc, ka jūt pieaugošu islāmafobiju.

Francijā ir aptuveni 5 miljoni musulmaņu. Teju divi miljoni dzīvo valsts galvaspilsētā Parīzē, šeit veidojot lielāko islāmticīgo kopienu Eiropas Savienībā. Pēc 13. novembrī teroristu sarīkotās asinspirts, kurā mira dažādu tautību un ticību cilvēki, musulmaņi, tāpat kā pārējie parīzieši, nejūtas droši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Parīzes galveno mošeju, tāpat kā citas nozīmīgas ēkas, arī šo stingri apsargā policija. Šajās dienās te ierodas ne tikai ticīgie uz lūgšanām, bet lielu interesi par to izrāda arī mediji.

Kā TV3 Ziņām pastāstīja mošejas pārstāvis, kurš diemžēl atteicās runāt kameras priekšā, dažādu valstu mediji uz šejieni plūst straumēm. Visus interesē, kas vietējiem musulmaņiem sakāms par savas ticības brāļu pastrādātajām zvērībām.

Penažeta

Tas, ko dara šie cilvēki, nav islāms. Šī reliģija aicina uz mieru un mīlestību. Tā nesludina uz naidu. Mums nav tiesību nevienu nogalināt. Šie cilvēki par islāmu veido nepareizu priekšstatu. Viņi pārstāv citu reliģiju, kuru es nepazīstu.

Amžims

Pēc notikušā ir brīži, kad cilvēki tagad tā jocīgi uz mani skatās, jo esmu musulmanis. Bet es domāju, ka ar laiku tas pāries. Nedrīkst baidīties.

Francijā dzīvojošie musulmaņi baidās, ka notikušais veicinās islāmafobiju. Tik pesimistisks gan nav Francijas un Libānas dubultpilsonis Zaī Saba. Viņam bijusi iespēja salīdzināt, kā dažādas reliģijas sadzīvo dzimtajā Beirūtā un šeit, Parīzē.

 

Mēs visi – kristieši un musulmaņi – šeit dzīvojam kopā. Mēs nemēdzam vērtēt cilvēku pēc viņa reliģijas. Francijā tam nepiegriež pārāk lielu vērību. Taču varbūt visi šie notikumi ar Al Kaidu un Islāma valsti kaut ko mainīs. Es to nevaru prognozēt.

Islāma valsts jeb Daesh (Daeš) Rietumvalstu musulmaņus apdraud tāpat kā jebkuras citas konfesijas piederīgos. Ekstrēmistu skatījumā, viņi kļuvuši neticīgi, pieņemot Rietumnieku dzīvesveidu un kultūru. Tāpēc ir sodāmi.

2 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  0

  ES

  Ļoti miermiliga, pieprasot citu tautu nopelnītos pabalstus.

  26.11.2015 08:24

 • Linda
  0

  Linda

  Vasara par so temu Delfos izlasiju un atcerejos viena jaunekla ierakstitu komentu.
  Nocitesu:-Islams ir viss miermiligaka,sirsnigaka un cilveciskaka religija pasaule! Visiem tiem kas to apsaubis....mes nogriezisim galvas!:))

  19.11.2015 14:01

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas