Indijā karstumā bojāgājušo skaits pārsniedz 2000

0 komentāri

Indijā nerimstas karstuma vilnis, kura upuru skaits sestdien pārsniedzis divus tūkstošus, paziņojušas amatpersonas, brīdinot, ka karstums ilgs vēl vismaz divas dienas.

Par lielāko bojāgājušo skaitu tiek ziņots no Āndhra Pradēšas un Telanganas štatiem valsts dienvidos. Tajos pagājušajā nedēļā reģistrēts lielākais nepārejošais karstums pēdējo 12 gadu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopš piektdienas pusdienlaika karstums izraisījis vēl 200 cilvēku nāvi abos štatos, kuros kopējais karstuma vilnī bojāgājušo skaits tagad sasniedzis 1979, vēsta krīzes vadības vienības amatpersonas.

“Lielākā daļa mirušo ir nabadzīgie, kuri ir spiesti strādāt ārā, lai iztiktu, un vecāki cilvēki,” atzina Āndhra Pradēšas pārstāvis.
Daudz nāves gadījumu reģistrēts Āndhra Pradēšas piekrastes reģionos, kur karstums nedēļu pārsniedza 44 grādus pēc Celsija. Piektdien temperatūra pazeminājās līdz 30 grādiem.

Vēl 63 cilvēki miruši Orisā, Gudžarātā, Madhja Pradēšā un galvaspilsētā Deli, ziņo mediji. Vairumā vietu temperatūra svārstās starp 40 un 45 grādiem pēc Celsija.

Meteoroloģijas dienests prognozē, ka karstuma vilnis turpināsies arī nedēļas nogalē, bet varētu mazināties pirmdien, kad gaidāma musonu lietu sezonas iestāšanās Keralas piekrastē.

Valdība ieteikusi cilvēkiem dzert daudz ūdens, apklāt galvas un ķermeni, lai izvairītos no saules dūriena, un, cik iespējams, uzturēties iekštelpās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas