Imigranti mēģina masveidā ieņemt Lamanša tuneli

0 komentāri

Plašu satraukumu vairākās Eiropas valstīs izraisījuši imigrantu mēģinājumi masveidā ieņemt Lamanša tuneli, lai nokļūtu Lielbritānijā. Pagājušajā naktī tunelī Francijas pusē no jauna centās iekļūt pusotrs tūkstotis bēgļu, viens gājis bojā.

Dzelzceļa operatorfirma Eurotunnel, kas nodrošina satiksmi starp Lielbritāniju un Franciju – jau vairākas nedēļas cīnās ar imigrantiem. Vairums no viņiem nāk no Etiopijas, Eritrejas, Sudānas vai Afganistānas un cenšas slepus nokļūt Lielbritānijā. Taču tā vietā viņi ir iestrēguši Francijas ziemeļu ostas pilsētā Kalē.

“Es neesmu terorists, neesmu “al kaida” un neesmu šeit ieradies, lai darītu, ko sliktu. Viņi saka – tas, ko daru, esot slikti. Valdība saka, ka kanāls ir bīstams. Kanāls ir atmetis mani atpakaļ jau divas reizes. Taču es joprojām esmu dzīvs un gribu doties pie savas ģimenes,” stāsta kāds imigrants.

Daudzi no imigrantiem ir gatavi uz neiedomājamāko, lai iekļūtu Lielbritānijā. Vairums cenšas tikt uz kravas automašīnu, kravas vilcienu jumtiem vai pēdējā laikā – arī cenšas iekļūt zem Lamanša šauruma izveidotajā transporta tunelī. Bieži šiem mēģinājumiem ir letālas sekas.

Viena cilvēka mirstīgās atliekas tika atrastas arī aizvadītajā naktī, kad vismaz 1500 migrantu Francijas ostas pilsētā Kalē atkal mēģināja iekļūt Eurotunnel pārvaldītajā Lamanša tunelī, lai pa to sasniegtu Lielbritāniju. Tiek uzskatīts, ka sudānieti sabraukusi smagā automašīna, kas izbrauca no Lamanšu šķērsojuša prāmja. Pēc šā nāves gadījuma bojāgājušo imigrantu skaits pie Lamanša tuneļa kopš jūnija sasniedzis deviņus.

Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons izteicis satraukumu par notiekošo un ir sasaucis britu valdības ārkārtas sēdi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas