Igauņu policists Kohvers sodu izcietīs stingra režīma kolonijā Krievijā

0 komentāri

Igaunijas drošībniekam Estonam Kohveram, kuru nolaupīja pie Igaunijas un Krievijas robežas pirms nepilna gada, Pleskavas tiesā piespriesti 15 gadi cietumā. Cietumsods viņam būs jāizcieš stingra režīma kolonijā. Tiek prognozēts, ka notikušais vēl vairāk saasinās Krievijas attiecības ar rietumvalstīm.

Igaunijas drošības policijas darbinieku Estonu Kohveru Krievija uz aizdomu pamata par spiegošanu aizturēja pērnā gada septembrī. Krievijas puse skaidroja, ka viņš tika pamanīts Krievijas teritorijā ar ieroci un lielu naudas summu rokās, bet Igaunijas puse paziņojusi, ka viņu nolaupīja no Igaunijas teritorijas. Pēc Igaunijas versijas – Kohvers pierobežā piedalījās operācijā kontrabandas apkarošanā, taču tad nezināmi uzbrucēji iztraucēja viņa radiosakarus un iemeta dūmu granātu, kas neļāva Igaunijas atbalsta spēkiem iejaukties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sprieduma pasludināšana notikusi slēgtā tiesas sēdē, kurā tomēr ielaisti vairāki Igaunijas žurnālisti, taču viņiem aizliegts lietot kādas video, foto vai audioierakstu iekārtas. Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda jau iepriekš atzina, ka Tallinai nav ilūziju par gaidāmo Krievijas tiesas spriedumu. “No brīža, kad Estons Kohvers tika nolaupīts Igaunijas teritorijā, ikviens solis ir bijis nelikumīgs,” tā norādīja ministre.

Tiek prognozēts, ka tiesas lēmums vēl vairāk saasinās jau tā trauslās Krievijas un Igaunijas attiecības. Eiropas Savienības augstās ārlietu pārstāves Federikas Mogerīni paziņojumā Eiropa ir nosodījusi igaunim piespriesto sodu un pieprasījusi viņu nekavējoties atbrīvot.

“Kohvera nolaupīšana un nelikumīgā aizturēšana Krievijā ir viennozīmīgs starptautisko likumu pārkāpums. Un vēl jo vairāk – jau no paša sākuma – viņam tika liegta taisna tiesa – nebija nekādas publiskās noklausīšanās, un Igaunijas konsulam neļāva sekot līdzi notiekošajam klātienē,” pauda F. Mogerīni.

Igaunijas premjers Tāvi Reivass norādīja, ka Igaunija darīs visu iespējamo, lai Krievija atbrīvotu Kohveru. Patlaban gan nav zināms, vai spriedums tiks pārsūdzēts, un nav arī zināms, uz kuru tieši koloniju Kohveru varētu nosūtīt. Ja desmit dienu laikā Kohvera advokāts spriedumu nepārsūdzēs Krievijas Augstākajā tiesā, viņš no Pleskavas, kur notika tiesa, tiks pārvests uz Maskavu, kur Federālais sodu izpildes dienests lems par to, kur viņš izcietīs sodu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas