Igauņu pirts tradīcijas iekļauj kultūras mantojuma sarakstā

0 komentāri

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija – UNESCO – papildinājusi Netaustāmā kultūras mantojuma sarakstu. Tajā cita starpā nolemts iekļaut Igaunijas dienvidaustrumos esošā Veru apriņķa tvaika pirts rituālus, kā arī Brazīlijas cīņas mākslu – kapoeiru.

UNESCO Nemateriālajā kultūras mantojuma sarakstā tiek iekļautas zināšanas, prasmes un tradīcijas, kas nodotas no paaudzes paaudzē un kas tiek uzskatītas par svarīgām arī mūsdienās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pieteikumu par savām pirts tradīcijām Igaunija iesniedza pagājušā gada martā.

Veru apriņķī pirts rituāliem ir liela nozīme ikdienas dzīvē. Rituālos ietilpst gan iešana pirtī, gan pirtsslotu veidošana, gan pirts ēku būvēšana un labošana, gan arī gaļas kūpināšana pirtīs.

Iepriekš sarakstā no Igaunijas tikusi iekļauta Kihnu kultūras telpa un polifoniskās dziedāšanas tradīcija, kā arī Dziesmu svētku svinēšana.

Tāpat tagad Netaustāmā kultūras mantojuma sarakstā iekļauta arī Brazīlijas cīņas māksla kapoeira, kas ir ne tikai pašaizsardzības veids, bet arī deja, rituāls un priekšnesums, kā arī sports ar daudziem novirzieniem ne vien Brazīlijā, bet arī citviet pasaulē!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas