Igaunijas un Lietuvas gaisa telpas robežu tuvumā pārtverta Krievijas transportlidmašīnu

0 komentāri

Nīderlande ceturtdien paziņojusi, ka divām tās patruļlidmašīnām, kas dislocētas Malborkas bāzē Polijā, trešdien nācies pārtvert Krievijas transportlidmašīnu IL, kas bez iepriekšējas saskaņošanas lidojusi gar Igaunijas un Lietuvas gaisa telpas robežām.

Lai gan medijos izskanējusi arī ziņa, ka šī lidmašīna pārkāpusi Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas robežu, tomēr abu valstu Aizsardzības ministrijas norādījušas, ka to gaisa telpa nav pārkāpta, – acīmredzot Nīderlandes iznīcinātāji pacēlušies gaisā, lai atpazītu Krievijas lidmašīnu, un to kādu laiku pavadījuši. Transportlidmašīna lidojusi Krievijas Kaļiņingradas apgabala virzienā virs neitrālajiem ūdeņiem NATO reaģēšanas zonā, kas nozīmē, ka NATO lidmašīnām, to konstatējot, bija jāpaceļas gaisā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā akcentē Lietuvas aizsardzības ministrija, NATO iznīcinātāji pacēlušies saskaņā ar Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijas standartprocedūru, taču bažas vieš Krievijas kara lidmašīnu aktivizēšanās pie Baltijas valstu robežām, savukārt lidojumi bez lidojuma plāna un ar izslēgtu automātisko atbildētāju apdraud civilās aviācijas drošību.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas