Igaunijas amatpersonām turpmāk būs jāziņo par privātiem braucieniem uz Krieviju

0 komentāri

Kaimiņvalstī izskatīšanai parlamentā nodoti likuma grozījumi, kas paredz, ka tūkstošiem valsts amatpersonu, kam ir pielaide valsts noslēpumam, būs jāinformē darba devējs par braucieniem uz Krieviju ārpus darba laika.

Dažām no amatpersonām būs jāierodas uz pārrunām Igaunijas Drošības policijā pirms vai pēc brauciena. Arī Latvijā šāda iespēja būtu apsverama, tā LNT ziņām norādīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienlaikus Āboltiņa norāda, ka pašlaik ministrijās ir iekšējās procedūras, kā rīkoties amatpersonām ar pielaidi valsts noslēpumam.

“Katrā no ministrijām, it sevišķi attiecībā no tā, ar kādiem jautājumiem šīs ministrijas nodarbojas, ir sava procedūra par to, kādā cilvēki ziņo, vai viņi dodas kaut kur. Es domāju, ka tas ir jāvērtē, es arī esmu sazinājusies ar drošības dienestu vadītājiem, un viņi pozitīvi vērtē, bet arī viņiem nebija informācijas, ko konkrēti Igaunija ir paziņojusi, un kā cilvēktiesību eksperti uz to skatītos,” informē Āboltiņa.

Atsevišķām amatpersonām jau pašlaik ir jāinformē par došanos ārvalstu braucienos, akcentēja Āboltiņa, kā piemērus minot bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas amatpersonas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas