Igaunijā plāno aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos

0 komentāri
Igaunijā plāno aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos
Foto: ▓▒░ TORLEY ░▒▓ /Flickr

”Mēs sāksim ar izmaiņām dzīvnieku aizsardzības likumā, lai netiktu pieļauta tādu savvaļas dzīvnieku kā ziloņu, lielo kaķu un pērtiķu izmantošana ceļojošajos cirkos,” paziņojis Igaunijas zemkopības ministrs Ivars Padars.

Aizvadītajā nedēļā viņš ticies ar dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvjiem, lai apspriestu dzīvnieku labturības jautājumus cirkos un zvēraudzētavās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd Igaunijā zinātnieki gatavo dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumu priekšlikumus, precizējot, uz kurām dzīvnieku sugām attieksies aizliegums. Tiek gatavoti arī grozījumi noteikumos par vaislas lapsu labturības prasībām zvēraudzētavās.

Ar šo lēmumu Igaunija pievienosies citām Eiropas valstīm – Austrijai, Beļģijai, Horvātijai, Grieķijai, Slovēnijai un Kiprai, kas jau aizliegušas savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos. Lielbritānija apņēmusies ieviest aizliegumu tuvākajā nākotnē.

Tikmēr Rīgā dzīvnieku aizstāvji regulāri rīko piketus pie Rīgas cirka. Trīs reizes nedēļā – pirms katras izrādes, kurā tiek izmantoti ziloņi, –pret dzīvnieku izmantošanu cirkā protestē vairāki desmiti cilvēku.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas