Igaunijā plāno aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos

0 komentāri

”Mēs sāksim ar izmaiņām dzīvnieku aizsardzības likumā, lai netiktu pieļauta tādu savvaļas dzīvnieku kā ziloņu, lielo kaķu un pērtiķu izmantošana ceļojošajos cirkos,” paziņojis Igaunijas zemkopības ministrs Ivars Padars.

Aizvadītajā nedēļā viņš ticies ar dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvjiem, lai apspriestu dzīvnieku labturības jautājumus cirkos un zvēraudzētavās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd Igaunijā zinātnieki gatavo dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumu priekšlikumus, precizējot, uz kurām dzīvnieku sugām attieksies aizliegums. Tiek gatavoti arī grozījumi noteikumos par vaislas lapsu labturības prasībām zvēraudzētavās.

Ar šo lēmumu Igaunija pievienosies citām Eiropas valstīm – Austrijai, Beļģijai, Horvātijai, Grieķijai, Slovēnijai un Kiprai, kas jau aizliegušas savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkos. Lielbritānija apņēmusies ieviest aizliegumu tuvākajā nākotnē.

Tikmēr Rīgā dzīvnieku aizstāvji regulāri rīko piketus pie Rīgas cirka. Trīs reizes nedēļā – pirms katras izrādes, kurā tiek izmantoti ziloņi, –pret dzīvnieku izmantošanu cirkā protestē vairāki desmiti cilvēku.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas