Ieviešot eiro, Lietuva algas noapaļos uz augšu

0 komentāri

No nākamā gada sākuma līdz ar eiro ieviešanu Lietuvā ierosināts nedaudz noapaļot uz augšu valsts ierēdņu, politiķu un tiesnešu bāzes atalgojuma likmi, no kuras tiek aprēķinātas algas valsts sektorā.

Šādu priekšlikumu, ko izstrādājusi Sociālās aizsardzības un nodarbinātības ministrija, valdība gatavojas izskatīt trešdienas sēdē.

Šobrīd bāzes atalgojuma likme Lietuvā ir 450 liti (130,33 eiro), bet ministrija to iesaka pārrēķināt nevis ar centa precizitāti, bet noapaļot līdz 131 eiro jeb 452,32 litiem. Lai gan palielinājums šķiet pavisam niecīgs, šim nolūkam valsts budžetā papildus būs vajadzīgi vairāk nekā sešpadsmit miljoni litu (4,7 miljoni eiro) gadā.

Valsts ierēdņu, politiķu un tiesnešu bāzes atalgojums nosaka, kādas algas būs aptuveni 35 000 valsts sektorā strādājošajiem.

Tiek apsvērta iespēja vienlaikus noapaļot uz augšu arī minimālo mēnešalgu, ko Lietuvā saņem aptuveni 160 000 strādājošo. Pieļauts, ka tā varētu paaugstināties no pašreizējiem 1000 litiem (289,62 eiro) līdz 300 eiro, kas atbilstu 1035,84 litiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas