Būtiski pieaugusi ārzemēs dzīvojošo interese par darba iespējām Latvijā

0 komentāri
Būtiski pieaugusi ārzemēs dzīvojošo interese par darba iespējām Latvijā
FOTO: LETA

Ārzemēs dzīvojošo interese par darba iespējām Latvijā 2014. gadā pieaugusi par 76%. Dati iegūti, analizējot speciālistu darba portāla cvmarket.lv apmeklētāju dinamiku 2013. gadā un 2014. gadā. Vislielākā interese par darba iespējām Latvijā pieaugusi tādās Eiropas valstīs kā Spānija, Itālija, Apvienotā Karaliste, Vācija, Zviedrija, Norvēģija, Īrija un Dānija.

Speciālisti, kas veic arī personāla atlasi uzņēmumiem, novērojuši, ka uzņēmumi novērtē ārzemēs strādājušo darba meklētāju priekšrocības – svešvalodas zināšanas un mērķtiecīgums nopelnīt vairāk, kas ir labs dzinulis, piemēram, pārdošanas speciālistiem. Tomēr atsauksmju trūkums no bijušajiem darba devējiem ir iemesls, kādēļ darba meklētāji, kuri no ārzemēm atgriezušies Latvijā, nereti ir sliktākā pozīcijā nekā vietējie darba meklētāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Darba devēji vēlas pārliecināties, vai darba meklētāju CV uzrādītās ziņas ir patiesas, kā arī vēlas uzzināt atsauksmes no bijušajiem darba devējiem, lai iegūtu papildu informāciju par darba meklētāja spējām un rakstura iezīmēm. “Šie faktori var ietekmēt darba devēja lēmumu, un vērojama tendence, ka tam ir aizvien lielāka nozīme. Tādēļ tiem, kuri atgriežas Latvijā un vēlas konkurēt Latvijas darba tirgū, būtu tam jāsagatavojas,” norāda portāla vadītāja Renāte Zīverte.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas