Iedvesmojoši! Indonēzijas uzņēmums no koksnes atkritumiem rada rokas pulksteņus

0 komentāri

Kādā Indonēzijas rokas pulksteņu darbnīcā uz rokas liekamie laikrāži tiek gatavoti no koka, turklāt izejmateriāls ir dažādi koka atgriezumi, kas palikuši pāri no mēbeļu ražošanas.

Uzņēmums ar savu piemēru cer iedvesmot cilvēkus būt radošiem un nodarboties ar atkritumu otrreizēju pārstrādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Darbnīcā strādā 25 cilvēki, un dienā tiek izgatavoti ne vairāk par 25 pulksteņiem, kas ir niecīgs skaits salīdzinājumā ar starptautiskajām kompānijām, kurām ir simtiem ražotņu visā pasaulē.

Patlaban tiek ražoti pieci rokas pulksteņu modeļi. Katrs no tiem nosaukts kādas Indonēzijas salas vārdā. Pulksteņi tiek pārdoti par 75-120 ASV dolāriem.

Lai gan arī Indonēzijā šiem pulksteņiem ir piekritēji, daudzi tos nevar atļauties iegādāties. Aptuveni puse no 250 miljoniem iedzīvotāju dienā nepelna vairāk par diviem dolāriem.

Taču nelielajai ražotnei ir izdevies iekarot starptautisko tirgu. Unikālie rokas pulksteņi tiek eksportēti uz deviņām valstīm, tostarp Singapūru, Ķīnu, Japānu, Dienvidāfriku, Vāciju un ASV.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas