Horvātijā aizdedzinās kara veterāns, protestējot pret iespējamo pensiju samazināšanu

0 komentāri

Kāds Horvātijas kara veterāns nogādāts slimnīcā pēc tam, kad aizdedzinājies, piedaloties bijušo karavīru protestos pie Veterānu ministrijas, otrdien paziņoja slimnīca un policija.

“Damirs Cakiničs naktī tika hospitalizēts ar nopietniem ievainojumiem un apdegumiem, kas klāja 40% ķermeņa,” apstiprināja Zagrebas slimnīcas ārsts Alijosa Matejčics.

Tomēr ārsts norādīja, ka Cakiniča dzīvībai briesmas nedraud.

Policija apstiprinājusi, ka 50 gadu vecais vīrietis pirmdienas vakarā aizdedzinājies pie Veterānu ministrijas Zagrebas centrā, taču sīkāku informāciju nesniedza.

Kara invalīdu asociācijas priekšsēdētājs medijiem apstiprināja, ka Cakiničs ir kara veterāns.

Vairāki veterāni un invalīdi, kas no 1991. līdz 1995. gadam piedalījās Neatkarības karā, jau nedēļu protestē pret iespējamo pensiju samazināšanu un pieprasa labāku sociālo aizsardzību. Viņi pieprasa arī veterānu ministra Predraga Matiča atkāpšanos no amata.

Vietējie mediji vēsta, ka arī Cakiničs ieradies pie ministrijas, kur aplējies ar benzīnu un tad aizdedzinājies.

Cakiničs saucis: “Visu Horvātijai! Turieties!” ziņo laikraksts The Vecernji.

Matičs protestus nosaucis par “politisku manipulāciju”, bet premjerministrs Zorans Milanovičs un prezidents Ivo Josipovičs apgalvo, ka veterānu pensijas netiks samazinātas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas