Honkongā notikušas jaunas sadursmes; protestētāji sola boikotēt piedāvātās sarunas

0 komentāri

Honkongā turpinās demokrātijas atbalstītāju mītiņi. Pilsētas vadītājs ir noraidījis protestētāju galveno prasību – atkāpties no amata, bet piedāvājis sarunas. Protestētāji jau ir paziņojuši, ka tās varētu boikotēt, jo notikušas jaunas sadursmes. 

Tūkstošiem demokrātijas atbalstītāju Honkongas pilsētas ielās turpina pulcēties jau sesto dienu. Aizvadītajā pusnaktī apritēja protestētāju izvirzītais ultimāts pilsētas vadītājam atkāpties, pretējā gadījumā draudot pastiprināt protestus.

Preses konferencē īsi pirms pusnakts pilsētas vadītājs Leuns Čunjins noraidīja ultimātu un brīdināja, ka mēģinājumiem okupēt valdības ēkas būs nopietnas sekas.

Leuns arī paziņoja, ka valdības pārstāvis atnāks uz sarunām ar studentu līderiem. Taču pagaidām gan nekas neliecina, ka kāda no pusēm gatavojas piekāpties. Aptuveni 200 protestētāji šodien iesaistījās konfrontācijā ar lielāku grupu viņu pretinieku, kuri sāka nojaukt protestētāju barikādes. Abus grupējumus izšķīra policija, izveidojot likumsargu dzīvo ķēdi starp abām pusēm.

Prodemokrātisko protestu līderi ir paziņojuši, ka ir nepieļaujami, ka valdība nespēj nodrošināt kārtību, tādēļ ir paziņojuši, ka sarunas varētu boikotēt. Sarunu laiks un vieta vēl nav izziņotas.

Protestētājus neapmierina Ķīnas valdības iecere liegt viņiem 2017. gadā paredzētajās vēlēšanās izvirzīt savus kandidātus. Iecerēts, ka tos izvēlēsies Pekina un tikai tad Honkongas iedzīvotājiem tiks dota iespēja izlemt, kuru no viņiem iecelt pilsētas vadītāja amatā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas