Hitlera sarakstītā Mein Kampf pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara nonāk grāmatnīcās

2 komentāri

Pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara Vācijas grāmatnīcās atgriezies Ādolfa Hitlera sacerējums Mein Kampf jeb Mana cīņa.

2000 lappušu biezajā jaunajā izdevumā iekļauts gan pats Hitlera darbs, gan arī zinātnieku kritiskie komentāri par viņa tekstu. Kā norāda komentāru autori, jaunais izdevums palīdzēs kliedēt mītu, kas izveidojies ap Hitlera sacerējumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz šim autortiesības uz Mein Kampf piederēja Bavārijas zemei, kas kopš Otrā pasaules kara beigām kategoriski liegusi šo sacerējumu izdot vai tirgot visā Vācijā.

Foto

Taču autortiesību termiņš beidzās pērn, un nacistu līdera sacerējums nonāca sabiedriskajā valdījumā. Daļēji autobiogrāfiskajā vēstījumā izklāstīta Hitlera ideoloģija, kas kļuva par nacisma pamatu.  Viņš to sarakstīja 1924. gadā, kad pēc neveiksmīgā Alus puča Bavārijā bija ieslodzīts cietumā par nodevību.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Edvīns Puķe
  0

  Edvīns Puķe

  Augstākie valsts ierēdņi jau priekšlaicīgi sagatavo iemeslus savstarpējā naida kurināšanai un pilsoņu nepakļautības aktivizācijai nākotnē. Piemēram, izdevīgāku sociālu programmu nodrošināšana migrantiem nekā vietējiem ES iedzīvotājiem, kas neizbēgami provocēs cilvēku neapmierinātību pret migrantiem, neatkarīgi no migrantu skaita. Savukārt, arī migrantiem piedāvā atteikties no dažiem savas kultūrālas identitātes aspektiem, piemēram hidžābu aizliegums, kas tāpat izprovocēs migrantu naidu pret vietējiem un valdību. https://dra.lv/bwPnP

  09.01.2016 17:20

 • Rūdolfs
  0

  Rūdolfs

  Vispār jau Hitlers sēdēja cietumā par valsts apvērsuma mēģinājumu.

  09.01.2016 17:01

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas