Hāgas tribunāls attaisno Serbijas ultranacionālistu Šešeļu

0 komentāri

Hāgas tribunāls ceturtdien, 31. martā, pilnībā attaisnojis kara noziegumos apsūdzēto serbu ultranacionālistu Vojislavu Šešeļu. Pret viņu bija izvirzītas deviņas apsūdzības noziegumos pret cilvēci Balkānu kara laikā deviņdesmitajos gados.

61 gadu vecais politiķis bija apsūdzēts par to, ka viņš vadījis serbu brīvprātīgos, kas Balkānu karu laikā 90. gados Bosnijā, Horvātijā un Vojvodinas reģionā Serbijas ziemeļos veica “tīrīšanas” operācijas.

Tiesnesis pavēstīja, – apsūdzības puse nav spējusi savākt pietiekamus pierādījumus viņa sodīšanai, tāpēc Šešeļs atzīstams par brīvu cilvēku.

”Kas attiecas uz noziegumiem pret cilvēci, tiesnešu vairākums nolēma, ka apsūdzības nav pierādītas, neskatoties uz pamatotām šaubām, ka sistemātiski uzbrukumi tika veikti pret ne-serbu iedzīvotājiem lielā daļā Horvātijas un Bosnijas Hercegovinas,” sacīja tiesnesis Žans Klods Antoneti.

Pats Šešeļs gan uz tiesas spriedumu nebija ieradies, un jau labu laiku Šešeļs atkal ķēries pie nacionālistiskas retorikas, piemēram, kādā mītiņā dedzinājis ASV un Eiropas Savienības karogus.

Apsūdzības uzturētāji tiesas lēmumu sola skrupulozi caurskatīt.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas