Grieķu jaunieši atsakās strādāt par 1–2 eiro stundā

0 komentāri

Līdz ar ekonomisko krīzi Grieķijā strauji paaugstinājies bezdarbs, jo īpaši jauniešu aprindās, kur, pēc dažādiem aprēķiniem, tas sasniedz pat 40–55%. Taču, kā ziņo Jānis Zvērs no Atēnām, šāda situācija ir ne jau tāpēc, ka neviens nevar atrast darbu, bet tāpēc, ka samaksa ir 1–2 eiro stundā.

“Es agrāk studēju kuģubūvi, taču tad kļuva skaidrs, ka darbu nedabūšu. Šajā nozarē Grieķijā uzņēmumus slēdz ciet. Tas ir dīvaini – grieķi vienmēr ir bijuši spēcīgi kuģotāji, mums ir jūra, resursi, tradīcijas. Tagad jau gadu strādāju par pavāru,” TV3 Ziņām stāsta satiktais grieķis Andželo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mēs strādājam desmit vienpadsmit stundas dienā. Tas nav pieņemami, īpaši Grieķijai, kas pasaulei devusi tik daudz,” tā stāsta grieķu jaunieši.

Rūgstošā neapmierinātība grieķu vidū šovasar sasniegusi pēdējos gados augstāko līmeni. Tas bija spilgti manāms nedēļas nogalē notikušajos protestos pret taupības pasākumu ieviešanu.

Eiropā gan valda uzskats, ka grieķi ir slinki un izlutināti, tādēļ darbu īpaši nemeklē, bet cer pārtikt no pārējo eirozonas valstu maizes. Tomēr, aprunājoties ar grieķu jauniešiem, ir skaidrs, ka daudzi patiešām nonākuši visai drūmā situācijā – pat tādi cilvēki, kas skaidri bija izvēlējušies savu nākotni saistīt ar šķietami drošu un perspektīvu nozari.

Bezdarba sērga arvien straujāk izplatās arī pusmūža grieķu vidū. “Esmu bezdarbniece! Tagad nav iespēju atrast darbu. Pirms tam biju firmas ģenerāldirektore, bet tagad… tagad neesmu nekas!” atzīst kāda sieviete.

Minimālā alga Grieķijā ir 586 eiro, vidējā alga – 817 eiro “uz rokas”. Tie gan ir oficiālie cipari, bet realitātē grieķi pamatīgu summu pamatalgai saņem arī aploksnē. Iespējams, tieši ilgstošā masveida prakse piekopt ēnu ekonomiku un izvairīties no nodokļiem, tagad skarbi atspēlējusies pašiem valsts iedzīvotājiem.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas