Grieķijas varas krēslos sēdīsies skaļākie taupības pretinieki

0 komentāri

Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarējusī kreiso ekstrēmistu partija Siriza, šodien pabeigusi darbu pie jaunā ministru kabineta veidošanas. Turot vēlētājiem doto solījumu pie amatiem tikuši pret taupības režīmu noskaņoti politiķi. Bažas par to, ko sagaidīt no jaunā Grieķijas parlamenta jau paudušas virkne Eiropas savienības valstu. Reaģējuši arī finanšu tirgi.

Kreiso ekstrēmistu apvienība Siriza svētdien notikušajās vēlēšanās ieguva 36,3% vēlētāju balsu, krietni vien apsteidzot savus konkurentus un iegūstot tiesības veidot valdību. Partijas līderis 40 gadus vecais Aleksss Cipra, pēc kā ķērās pie jaunās valdības veidošanas. Viņš uzsver, ka Grieķija nu pāršķīrusi jaunu lapaspusi un  atstāj aiz muguras piecus gadus ilgušo pazemojumu un ciešanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Grieķijā atgriezīsies demokrātija. Grieķu iedzīvotāji atgūs sociālo labklājību un cieņu. Tas Šis ir vēstījums, ka Eiropas nākotne ir nevis taupība, bet demokrātija, solidaritāte un sadarbība,” uzsvēris Grieķijas jaunais premjerministrs.

Jauno valdību veidos divas taupības pretinieku partijas. Siriza koalīciju vienojusies veidot kopā ar  nacionālistisko partiju Neatkarīgie grieķi. No parlamenta 300 deputātu vietām tās ieguvušas 162. Nozīmīgākie ministru posteņi, tostarp Finanšu ministra krēsls iedalīts cilvēkiem, kas ir skaļākie taupības politikas kritiķi.

Grieķijas vēlēšanu rezultāti tikmēr pamatīgi bažīgus darījuši Briseli, kas Atēnām aizdevusi milzu summas. Piekāpties taupības pretinieku prasībām aizdevēji nav gatavi.

Brisele Grieķiju jau brīdinājusi, ka no iepriekš panākto vienošanos izpildes ir atkarīga tās palikšana eirozonā. Tikmēr finanšu tirgos eiro vērtība nokritusies līdz pēdējos 11 gados zemākajam līmenim.

Aptaujas liecina, ka paši grieķi vēlas, lai valsts paliktu eiro zonā. Tāpēc vērtējot vēlēšanu rezultātus eksperti aicina neizdarīt pāragrus secinājumus. Nespējot pildīt vēlēšanās dotos solījumus, jaunā vara var ātri krist.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas