Grieķijas bankomātos sāk trūkt naudas; iedzīvotāju vidū valda satraukums

0 komentāri

Grieķijas valdība atsākusi aicināt iedzīvotājus svētdien referendumā balsot pret kreditoru prasībām, jo Grieķijas premjera Alekša Cipra pēdējā brīža piedāvājumu, kurā viņš daļēji piekāpās kreditoru prasībām, aizdevēji ir noraidījuši.

Grieķijas iedzīvotāju vidū valda neizpratne un satraukums pēc valsts premjera Alekša Cipra aicinājuma referendumā noraidīt Starptautisko aizdevēju prasības. Šāda nostāja iznīcina cerības uzlabot attiecības ar Eiropas partneriem pirms referenduma, kas var izšķirt Grieķijas nākotni Eiropā.

Mazāk nekā 24 stundas pēc tam, kad Grieķijas premjers nosūtīja samierniecisku vēstuli kreditoriem, lūdzot finanšu palīdzību apmaiņā pret vairāku viņu prasību pieņemšanu, Aleksis Ciprs strauji mainīja nostāju, atkal atgriežoties kaujas režīmā.

Dienu pēc tam, kad Grieķija kļuva par pirmo attīstīto valsti, kas nav spējusi samaksāt parādu Starptautiskajam Valūtas fondam, garas rindas pie bankomātiem palielina spiedienu uz Grieķijas valdību un tās vadītāju, kas gada sākumā nāca pie varas, pateicoties solījumiem izbeigt taupības režīmu un aizsargāt trūcīgos.

Bankas slēgtas jau trešo dienu – un pat ar bankomātu darbības ierobežojumiem, kas ļauj vienā dienā izņemt vien 60 eiro, tajos sāk pietrūkt banknošu – jo īpaši 50 un 20 eiro naudaszīmju. Par spīti šā brīža grūtībām, liela daļa iedzīvotāju plānotajā referendumā tomēr gatavojas balsot pret kreditoru prasībām. Aptauju rezultāti ir pretrunīgi – viena no aptaujām liecina, ka pret balsos 54% bet par – vien 33 % aptaujāto, savukārt cita – ka pret balsos 43% bet par – 47% aptaujāto.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas