Grieķijas ārkārtas vēlēšanās uzvar ekspremjers Ciprs ar kreiso radikāļu partiju Syriza

0 komentāri

Pārāk sīksti, lai mirtu! Ar šādiem un līdzīgiem saukļiem pārliecinošu uzvaru ārkārtas vēlēšanās atkal svin kreiso radikāļu partija Syriza un Grieķijas ekspremjers Aleksis Ciprs. Par spīti viedokļu sadursmēm paša partijā, grieķi lēmuši Cipram ļaut turpināt nepopulāro reformu ceļu.

Ovācijas, dejas un uzvaras prieks – Atēnas vakarnakt līksmoja pēc nu jau trešās Syrizas uzvaras šogad. Kreiso radikāļu līderis Aleksis Ciprs nedalītu grieķu atbalstu saņēma janvārī, kad kļuva par premjeru, jūlijā referendumā kopā ar tautu pateica skaidru “nē” taupībai, ko pats gan jau nepilnu nedēļu vēlāk ar aizdevējiem pārkāpa, un pēc sadursmēm paša partijā, kam sekoja demisija, vakar notikušajās ārkārtas vēlēšanās atkal saņēmis tautas atbalstu, ka ir uz pareizā ceļa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Apkopojot lielāko vairumu, 90% balsu, Cipra partija saņēmusi 35,5% lielu sabiedrības atbalstu, atstājot sīvāko konkurentu labēji centrisko Jauno demokrātiju otrajā vietā ar 28%. Cipram pietrūkst vien sešu vietu, lai 300 deputātu lielajā parlamentā iegūtu absolūto vairākumu. Koalīciju demisionējušais premjers sola izveidot ātri, par sabiedrotajiem ņemot jau iepriekšējos domubiedrus populistu partiju Neatkarīgie grieķi.

Ar demisiju un ārkārtas vēlēšanām Ciprs riskēja, taču tas tomēr atmaksājās. No jauna dotais mandāts viņam atvieglos gan sarunas Briselē, gan, galvenokārt, nepopulāro reformu īstenošanu, ko Ciprs aizdevējiem apsolījis apmaiņā pret trešo palīdzības programmu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas