Grieķijā uzvar galēji kreisie; bažas, ka valsts izstāsies no eirozonas

0 komentāri

Grieķijas ārkārtas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi kreiso apvienība SYRIZA, kas solījusi pārskatīt starptautiskā aizdevuma nosacījumus un atteikties no taupības pasākumiem, kas var novest arī pie Grieķijas izstāšanās no eiro zonas.

Pēc vairāk nekā 90% balsu SYRIZA ieguvusi 149 no 300 parlamenta deputātu mandātiem. Tas nozīmē, ka viņi jauno valdību nevarēs sastādīt vieni paši, jo līdz absolūtajam vairākumam parlamentā pietrūkuši tikai divi mandāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eiropā bažījas – ja Alekša Cipra vadītā galēji kreiso partiju apvienība vadīs valdību – tā radīs precedentu visā Eiropā. Partija solījusi pārskatīt reformas, kuras Grieķijai liek veikt starptautiskie kreditori un aicinājusi rīkot apjomīgu Eiropas Parādu konferenci, kurā aizdevēji varētu norakstīt ne tikai Grieķijas, bet visu Dienvideiropas valstu parādus.

Kā brīdinājusi Vācija – sliktākajā gadījumā Grieķijai būs jāizstājas no eiro zonas, patērētāji sāks masveidā izņemt noguldījumus no Grieķijas bankām, un varētu sekot banku sabrukums.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas