Grieķijā svarīgas vēlēšanas

0 komentāri

Svarīgākās vēlēšanas Eiropā – tā par svētdien gaidāmajām Grieķijas parlamenta ārkārtas vēlēšanām saka politikas analītiķi. Pēdējās aptaujas pārliecinošu uzvaru sola kreiso ekstrēmistu partijai SYRIZA. Tā populistiski sola pārskatīt pašreizējās valdības īstenotos taupības pasākumus, kas varētu beigties ar Grieķijas izstāšanos no eirozonas. Tiesa, kaut jostu savilkšana grieķiem nepatīk, vairums no eiro šķirties nevēlas.

Grieķijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas notiek, jo pērn iepriekšējais sasaukums trīs balsošanas kārtās tā arī nespēja ievēlēt valsts prezidentu. Visu janvāri Akropoles dzimtenē notika sīva priekšvēlēšanu cīņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aptaujas sola dramatisku pavērsienu valstij, kas tik tikko sāk atgūties no ekonomiskās krīzes šoka. Ar lozungu ”cerība ir priekšā”, aptaujās dominē kreisie ekstrēmisti no partija Syriza. Viņi sola pārskatīt līdzšinējā premjerministra Antona Samara ieviesto taupības politiku un pārskatīt starptautiskā aizdevuma programmas nosacījumus.

Cerību, ka Grieķijas vēlētāji izdarīs pareizo izvēli, paudusi arī Vācijas kancelere Angele Merkele, pēc kuras teiktā, Grieķijai ir jāpaliek Eiropas kopējā stāsta daļai. Iepriekš gan preses ziņoja, ka Vācija ir gatava, ka Grieķija pamet eirozonu. Arī aptaujas liecina, ka vairums grieķu valūtas revolūciju nealkst un labprāt arī turpmāk izmatotu eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas