Grībauskaite: Ukrainas pamiera vienošanās ir “vāja”

0 komentāri

Nule kā panāktā vienošanās par pamieru Ukrainā ir “tikai daļējs atrisinājums”, ceturtdien sacīja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, norādot, ka vienošanās ir “vāja”, jo tajā nav nosacījumu par robežkontroli.

“Par robežkontroli netika panākta vienošanās, un tā netika atrisināta. Tas nozīmē, ka robeža ir atvērta visiem militāriem robežšķērsotājiem,” Briselē pirms Eiropas Savienības (ES) samita sacīja prezidente.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks brīdināja, ka “mums ir jābūt piesardzīgiem”, skaidrojot, ka “īstais pārbaudījums ir, kā šis pamiers tiks godāts uz vietas”.

Savukārt Francijas prezidents Fransuā Olands aizstāvēja vienošanos, kas tika panākta ar viņa dalību, saucot to par cerību staru laikā, kad galīgais iznākums ir neskaidrs. “Tuvākās stundas būs izšķirošas,” viņš piebilda.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi sarunās Minskā ceturtdien vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot ar 14. februāra pusnakti.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pavēstīja, ka vienošanos parakstījusi tā dēvētā kontaktgrupa, kurā ir Maskavas, Kijevas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji. Dokumentu parakstījuši arī kontaktgrupas sēdē pieaicinātie teroristu bandu vadoņi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas