Ģenerālstreiks Beļģijā izjaucis aptuveni 50 tūkstošu pasažieru plānus

0 komentāri

Desmitiem tūkstoši aviopasažieru šodien bija spiesti mainīt savus ceļojuma plānus, Beļģijā notiekošā ģenerālstreika dēļ. Nenotika arī no Rīgas plānotie reisi uz Briseli un atpakaļ. Beļģu arodbiedrību rīkotā protesta akcija bija vērsta pret jaunās valdības taupības politiku un skāra arī starptautisko dzelzceļa satiksmi. 

Briseles starptautiskajā lidostā jau kopš svētdienas vakara lidmašīnu kustība tika pilnībā apturēta. Tiek ziņots, ka streika dēļ tika atcelti 600 reisi, izjaucot apmēram 50 tūkstošu cilvēku plānus.

Arodbiedrību protesta iemesls ir premjera Šarla Mišela vadītās centriski labējās valdības koalīcijas plāni palielināt pensionēšanās vecuma slieksni un atteikties no inflācijas rosinātā algu palielinājuma, kas bija plānots nākamgad.

Streiks ietekmēja arī dzelzceļa satiksmi – ne tikai vietējo, bet arī starptautisko. Kompānija Eurostar. kas nodrošina satiksmi ātrgaitas maršrutā starp Briseli un Londonu, norādīja, ka visi vilcieni uz Briseli tika apturēti Francijas pilsētā Lillē. Daudziem pasažieriem streiks sagādāja nepatīkamu pārsteigumu.

Šis ir lielākais nacionālais streiks vairāku gadu laikā. Tā ir kulminācija iknedēļas streikiem, kas sākās pagājušajā mēnesī, kad 100 tūkstoši cilvēku pulcējās protesta gājienā, kurā sadursmēs tika ievainoti 112 policisti.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas