Gazprom: Joprojām pastāv riski Krievijas gāzes piegādēm Eiropai caur Ukrainu

0 komentāri

Riski Krievijas gāzes piegādēm Eiropai caur Ukrainas teritoriju joprojām saglabājas, trešdien brīdināja Krievijas gāzes koncerns Gazprom.

Uzņēmums norādīja, ka šoziem varētu samazināties Krievijas gāzes piegādes Eiropai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Tranzīta riski Ukrainā šoziem saglabājas,” paziņoja Gazprom vadītājs Aleksejs Millers.

Viņš prognozēja, ka problēmas var rasties no tā, ka Ukraina samazina tranzīta plūsmu uz Eiropu, ņemot vērā Kijevas nespēju nodrošināt pietiekamu gāzes piegādi pašas vajadzībām.

Problēmas varot rasties janvārī un februārī, kad tradicionāli ir lielākais gāzes patēriņš.

“Ukraina finansiālo problēmu dēļ nav spējusi novembrī un decembrī iegādāties pietiekami daudz Krievijas gāzes, tādējādi būtiski samazinot gāzes rezerves pazemes krātuvēs,” norādīja Millers.

Gazprom arī uzsver, ka uzņēmums pilnībā pilda savas saistības pret Ukrainu saskaņā ar oktobrī Briselē panākto vienošanos.

Tajā pat laikā Gazprom apsūdz Ukrainu savu saistību nepildīšanā, norādot, ka Krievijas enerģētikas uzņēmums Naftogaz iegādājās mazāku gāzes apjomu, nekā paredz vienošanās.

Kā vēstīts, oktobrī Krievija un Ukraina panāca vienošanos par gāzes piegādēm.

Krievija piekritusi ziemas periodā nodrošināt dabasgāzes piegādes Ukrainai, līdz ar to nodrošinot arī gāzes piegādes Eiropas Savienībai caur Ukrainas teritoriju.

Ukraina piekritusi apmaksāt savus gāzes parādus un maksāt par gāzi Krievijai priekšapmaksā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas