Francijas prezidents paziņo, ka vēl nedos Krievijai Mistral karakuģus

0 komentāri

Francijas prezidents Fransuā Olands ceturtdien paziņoja, ka, neņemot vērā Minskā panākto vienošanos par uguns pārtraukšanu Ukrainā, vēl nav iestājušies atbilstoši apstākļi, lai izpildītu līgumu par Mistral klases desantkuģu nodošanu Krievijai.

F. Olands līguma izpildi apturēja pagājušajā gadā, piekāpjoties citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu spiedienam, kas īpaši pastiprinājās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

F. Olands, kas uz ES samitu Briselē bija ieradies tieši no Baltkrievijas galvaspilsētas, kur viņš piedalījās sarunās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, norādīja, ka gadījumā, ja Minskas vienošanās tiks pilnībā izpildīta, situācija varētu mainīties.

“Ceru, ka tas kādu dienu notiks,” pēc ES samita žurnālistiem Briselē sacīja Francijas prezidents.

Tikmēr Krievijas mediji jau pasteigušies izplatīt ziņas, ka jau nākamnedēļ Francija varētu uzsākt pirmā uzbūvētā Mistral klases kuģa nodošanu Krievijai.

“Komanda par Mistral kuģa nodošanu no Elizejas pils var tikt dota jau nākamās nedēļas sākumā, lai marta pirmajā pusē kuģis jau pilnībā būtu gatavs nodošanai Krievijas pusei,” atsaucoties uz kādu avotu diplomātu aprindās, ceturtdien vēstīja aģentūra Interfax.

Minskas sarunu veiksme ļaus Parīzei saglabāt reputāciju sabiedroto acīs, gan arī apstiprināt uzticama bruņojuma piegādātāja labo slavu, skaidroja avots.

Līgums par divu Mistral klases kuģu piegādi starp Francijas uzņēmumu DCNS un Krievijas Rosoboronexport tika noslēgts 2011. gadā. Līguma summa ir 1,2 miljardi eiro, un militāri tehniskajā jomā abu valstu starpā tas ir lielākais līgums.

Atbilstoši sākotnējam plānam pirmo kuģi bija paredzēts piegādāt 2014. gada oktobrī vai novembrī, bet otro – 2015. gadā. Taču, ņemot vērā situāciju Ukrainā, Francija pakļāvās starptautiskās sabiedrības spiedienam attiecībā uz šo darījumu un septembrī atlika pirmā Mistral klases kuģa piegādi.

Jaunā gada pirmajā dienā Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns paziņoja, ka Francija kuģus Krievijai nepiegādās, kamēr neredzēs konkrētu apliecinājumu paliekošam mieram Ukrainā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas