Francija vēl nav noteikusi datumu Mistral nodošanai Krievijai

0 komentāri
Francija vēl nav noteikusi datumu Mistral nodošanai Krievijai
FOTO: LETA

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns trešdien paziņojis, ka konkrēts datums karakuģu Mistral nodošanai Krievijai vēl nav noteikts. “Šajā posmā nekāds piegāžu datums nevar tikt noteikts,” parlamenta apakšpalātai paziņoja Ledriāns.

“Republikas prezidents ir teicis, ka galīgais lēmums nāks pareizajā brīdī, ņemot vērā atbildību, kas nāk līdz ar šo lēmumu, kas nav vienkāršs lēmums,” norādīja ministrs.

Francija 2011.gadā piekrita uzbūvēt un pārdot Krievijai divus desantkuģus. Atbilstoši sākotnējam plānam pirmo kuģi bija paredzēts piegādāt oktobrī vai novembrī, bet otro – 2015.gadā. Taču, ņemot vērā situāciju Ukrainā, Francija tika pakļauta lielam starptautiskās sabiedrības spiedienam attiecībā uz šo darījumu un septembrī atlika pirmā Mistral klases kuģa piegādi.

Francijai priekšā ir grūta izvēle. Līguma laušana tai izmaksātu miljardiem dolāru un apdraudētu daudzas darbvietas, bet kuģu piegāde Krievijai, visticamāk, izpelnīsies asu NATO kritiku un pastiprinās bažas Polijā un Baltijas valstīs.

Cerības, ka septembrī noslēgtais pamiers Austrumukrainā varētu dot pamatu karakuģu piegādei, izrādījušās maldinošas, jo kaujas Ukrainas austrumos turpinās un no reģiona pienāk ziņas, ka Krievija turpina iesūtīt tur savus militāros papildspēkus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas