Francijā seškārt pieaudzis pret musulmaņiem vērstu incidentu skaits

2 komentāri

Kopš Parīzes teroraktiem Francijā seškārt pieaudzis pret musulmaņiem vērstu incidentu skaits, ceturtdien paziņojusi organizācija, kas seko līdzi šādiem gadījumiem.

Balstoties uz Francijas Iekšlietu ministrijas datiem, Nacionālā observatorija pret islamofobiju gada pirmajā ceturksnī reģistrējusi 222 pret musulmaņiem vērstus incidentus. 2014.gada pirmajā ceturksnī organizācija reģistrēja tikai 37 šādus gadījumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visvairāk incidentu – 178 – noticis janvārī pēc tam, kad brāļi Šerifs un Saīds Kuaši 7. janvārī Parīzē iebruka žurnāla Charlie Hebdo redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus. Savukārt 8. janvārī Monrūžā, uz dienvidiem no Parīzes, Amedijs Kulibali, kurš esot pazinis brāļus Kuaši, nošāva policisti, bet nākamajā dienā Parīzē iebruka košera veikalā, nogalinot četrus cilvēkus.

Observatorijas vadītājs Abdallahs Zekri norādīja, ka organizācija šādu pret musulmaņiem vērstu incidentu pieaugumu nav pieredzējusi, kopš 2011. gadā sāka savu darbību.

“Tā ir pirmā reize, kas esam reģistrējuši granātu mešanu vai ieroču pielietošanu,” viņš piebilda.

Zekri norādīja, ka uzbrukums Charlie Hebdo žurnālam un tam sekojošie terorakti nekādā veidā neattaisno šo naida uzliesmojumu vai atriebību pret Francijas musulmaņiem, kuri nav atbildīgi par teroristu rīcību vai vainīgi pie tās.

2 komentāri

TOP komentāri

 • vientiesīc
  +1

  vientiesīc

  Tas ir veselīgi. Pietiek Eiropas zemju kolonizācija.

  17.04.2015 02:29

 • ES
  0

  ES

  Es domāju tā-ja gribu dzīvot citā zemē, tad man jāpieņem tās zemes likumi un tradicijas, nevis jāpieprasa savi noteikumi.Ja es to nevaru, jādzīvo savā zemē ar saviem likumiem un dzives līmeni.Un tas jaievēro gan latviešiem Norvēģijā vai Anglijā, gan musulmaņiem Eiropas valstīs,gan krieviem citās valstīs.

  17.04.2015 10:05

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas