Francijā sākusies Parīzes teroraktu organizatora Abdeslama tiesa; viņš atsakās sniegt liecības

0 komentāri

Francija piektdien ar milzu interesi sekoja līdzi Parīzes slaktiņos apsūdzētā terorista gaitām. Viņam bija paredzēta pirmā noklausīšanās.

No stingrā režīma cietuma Parīzes piepilsētā, konvoja un lielu drošības spēku pavadīts, Salahs Abdeslams tika nogādāts Francijas galvenajā tiesas namā.

Kā izmeklētāji, tā upuru tuvinieki bija cerējuši, ka noklausīšanās laikā Abdeslams atklās grupējuma rīcības motīvus un informēs par citiem džihādistu plāniem Eiropā. Pirms mēneša viņš bija pat izteicies, ka vēlas visu paskaidrot, taču šodien apsūdzētais vienkārši klusēja, un sēde beidzās bez rezultātiem.

“Noklausīšanās ir beigusies. Abdeslama kungs nolēma šodien tomēr nerunāt un izmantot tiesības klusēt. Miertiesnesis viņam jautāja – kāpēc, bet viņš nevēlējās paskaidrot savas klusēšanas iemeslus. Tā nu viņš šodien nerunāja. Redzēsim, kā būs vēlāk,” teic viņa advokāts Frenks Bertons.

Abdeslama pārstāvis presei pastāstīja, ka 26 gadīgais ieslodzītais jūtoties diskriminēts, jo pret viņu izturoties citādāk nekā pret pārējiem ieslodzītajiem. Proti, viņam nozīmēta 24 stundu video novērošana. Abdeslams tiek vainots 13. novembra teroraktos, kad Parīzē tika nežēlīgi noslepkavoti 130 cilvēki. Policijai viņu izdevās notvert Beļģijā pēc četru mēnešu ilgas bēguļošanas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas