Francija kavēsies ar karakuģa piegādi Krievijai

0 komentāri

Lai arī Francija nav lēmusi pilnībā lauzt līgumu par bāzes kuģu ”Mistral” piegādi Krievijai, Parīze līguma izpildi ir apturējusi līdz novembrim.

Šā brīža notikumi Ukrainā neļauj Krievijai piegādāt pirmo no diviem helikopteru bāzes kuģiem, teikts Francijas prezidenta Fransuā Olanda trešdien izplatītajā paziņojumā.

Pirmajam kuģim Krievijas ostās bija jāpienāk oktobrī vai novembrī, bet otro bija plānots piegādāt nākamgad. Taču tagad kāds avots Francijas diplomātiskajās aprindās atklājis, ka lēmums apturēt līguma izpildi no jauna tiks izvērtēts novembrī.

Krievijas aizsardzības ministrs Jurijs Borisovs sacīja, ka Krievijai Francijas lēmums ir nepatīkams, bet tā neesot traģēdija.

Francijas lēmumu vismaz uz mēnesi apturēt karakuģa piegādi Krievijai atzinīgi novērtējušas ASV.

Zināms, ka līguma neizpilde Francijai var izmaksāt miljardu eiro.

”Mistral” kuģi spēj pārvadāt 16 helikopterus, lielu skaitu karavīru un automašīnu. To piegāde būtiski uzlabotu Krievijas militāro potenciālu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas