Franči grib ar dinamītu spridzināt vaļa līķi

0 komentāri

Netālu no Francijas pilsētas Montpeljēras jūra krastā izskalojusi 15 tonnu vaļa līķi. Vietējās varas iestādes īsti nezina, ko darīt ar šo vaļa ķermeni, jo tas sāk pūt un pastāv risks, ka tas vienā brīdi var uzsprāgt.

Tiek apsvērtas vairākas iespējas, kā tikt vaļā no līķa. Viena no idejām ir ievilkt vaļa līķi jūrā un ar dinamītu uzspridzināt. Otra iespēja – sagriezt līķi mazākos gabalos un to utilizēt. Pēdējā no iespējām šķiet vienkāršaka, taču atkal pastāv iespēja, ka vaļa ķermenis var eksplodēt. Tas, kā tas izskatās, var apskatīt video.

Vaļa līķa eksplozija izklausās eksotiski, taču sprādziena draudi ir pavisam reāli, jo, pūstot ķermenim, izdalās gāzes. Tās uzkrājas līķī līdz vienā brīdi daļēji sapuvušais ķermenis vairs nespēj izturēt pieaugošo gāzes spiedien. Gadījumā, ja sprādziena brīdī tuvumā esošie cilvēki var tikt savainoti.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas