FOTO, VIDEO: Tālbergs iekaro Norvēģijas neparastāko kalnu ar plakanu virsotni

0 komentāri

LNT Laika ziņu vīrs Kristaps Tālbergs devies uz Norvēģiju, kur viņš uzkāpis vienā iespaidīgajā un tūkstošiem tūristu iecienītajā Sprediķotāja klintī (norvēģu valodā – Prekestolen; angliski – Pulpit Rock).

”Es domāju, ka daudziem, ieraugot šo neparasto kalnu veidojumu, radīsies doma, ka šis noteikti ir jāredz dzīvē. Un dzīvē tas tik tiešām ir viens neparasts kalns!” stāsta K. Tālbergs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš stāsta, ka uzkāpt pašā kalnā nav nekas īpaši ekstrēms, taču tā forma ir īpaša, pats kāpiens kalnā bijis vairāk nekā pārgājiens. Cilvēki spriež, ka tas savu neparasto formu ieguvis ledāju kušanas dēļ daudzu, daudzu gadu laikā.

Foto: Kristaps Tālbergs, LNT, speciāli Skaties.lv

Foto: Kristaps Tālbergs, LNT, speciāli Skaties.lv

Kristaps Tālbergs, LNT Laika ziņu moderators:

Visapkārt dzirdamas vismaz četras pasaules valodas. [..] Kad uzkāpj augšā, visi ir laimīgi un priecīgi. Vietējie norvēģi tur kāpj augšā gan lieli, gan mazi, gan līdzi ņemot suņus. Mazi tiek likti pie pašas klints malas, radināties pie tāda neliela ekstrēmisma. Vietējā norvēģu vadība ir domājusi par to, vai likt tur kādu margu, bet tad nonākuši pie secinājuma, kad tad jau visa daba ir jānorobežo. To viņi nevēlas darīt.

Klints atrodas vairāk nekā seši simti metru augstumā virs fjorda Lysefjorden, un interesanti, ka klints virsotne ir pilnīgi plakana, turklāt virsmas platība ir ievērojama – 25 reiz 25 metri.

Savdabīgo klinti ik gadu apmeklē aptuveni 150–200 tūkstoši tūristu. Līdz ar to Sprediķotāju klints ir viena no iecienītākajām tūristu vietām Norvēģijā.

Aplūko fantastiskās fotogrāfijas!

Skaties arī video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas