FOTO, VIDEO: Rīgā pie Krievijas vēstniecības notiek atbalsta akcija ukraiņu pilotei Savčenko

0 komentāri

Krievija ir totalitāra trešās pasaules valsts, kas neievēro cilvēktiesības! Tik asa savā pēdējā vārdā šodien tiesas sēdē bija Ukrainas pilote Nadija Savčenko. Viņas atbalstam tika rīkoti protesti pie Krievijas vēstniecībām Kijevā un arī Rīgā. Piloti atbrīvot pieprasījusi gan Latvija, gan Vācija un Eiropas Parlaments, gan pati Ukraina.

Pie Krievijas vēstniecības Rīgā šodien plīvoja Ukrainas, Gruzijas, Latvijas un arī Eiropas Savienības karogs. Tā pēdējo divu gadu laikā kopš agresijas sākšanās Ukrainā nebūt nav pirmā reize, kad notiek līdzīga akcija, taču šoreiz uzmanības centrā ir Ukrainas pilote un parlamenta deputāte Nadija Savčenko.

Sanākušie bija sagatavojuši arī spilgtus, Maskavas režīmam nebūt ne glaimojošus plakātus. “Tas ir cirks, kas šodien notiek Maskavā. Un šie ir galvenie klauni… Viņi turpina ņirgāties par ukraiņiem, kas ieslodzīti Krievijas cietumos. Daudzu vārdus mēs nemaz nezinām,” pauda viena no akcijas dalībniecēm.

Foto

Sanākušo vidū galvenokārt bija Latvijā dzīvojošie ukraiņi, kuri neslēpa savu līdzpārdzīvojumu gan Ukrainā, gan Krievijā, Savčenko tiesā notiekošajam.

“Man viņa šķiet kā Ukrainas seja, simbols, bet viņa ir tur.. Tas ir šausmīgi.. netaisnība. Meli! Nezinu, kā izteikt… tur nav tiesas! Tur Putins dara to, ko grib,” pauda TV3 Ziņu sastapta sieviete pie Krievijas vēstniecības.

Līdzīgs, tikai skaita ziņā – krietni iespaidīgāks, mītiņš šodien norisinājās arī pie Krievijas vēstniecības Kijevā. Aktīvisti sarosījušies, lai neļautu Maskavai bez trokšņa notiesāt sagūstīto piloti. Šodien savā pēdējā vārdā Savčenko Krieviju nosauca par totalitāru trešās pasaules valsti, parādīja tiesnesim vidējo pirkstu un sāka dziedāt Ukrainas himnu.

Spriedums gan vēl tikai gaidāms pēc aptuveni divām nedēļām, taču lielas cerības uz taisnu tiesu netiek lolotas.

Apsūdzība Savčenko prasa 23 gadus cietumā par it kā Krievijas žurnālistu nogalināšanu Ukrainas austrumos. Viņa savu vainu noliedz.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas