FOTO: Mehiko arheologi uziet simtiem gadu vecus galvaskausus

0 komentāri

Meksikas galvaspilsētas Mehiko pašā sirdī arheologi atraduši sienu, kas būvēta no cilvēku galvaskausiem.  Zinātnieki lēš, ka tā varētu būt vairāk nekā 800 gadus veca veca un, visticamāk, būvēta Acteku impērijas laikā.

Vēsturnieki pieļauj, ka lielākā daļa galvaskausu pieder acteku ienaidniekiem, kuriem tolaik tika nocirstas galvas. Pētnieki uzsākuši vērienīgu darbu, lai noskaidrotu šīs sienas izcelsmi.

Viņi uzsver, ka šāds atklājums var atvērt jaunu lapu senās pilsētas vēsturē. 14. gadsimtā acteki uzskatīja, ka pasaulei pienāks gals, ja viņi neziedos cilvēkus savam Saules dievam. Viņi būvēja piramīdas un tempļus, kur ziedoja iekaroto pilsētu gūstekņus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas