FOTO: Grieķijas varas iestādes sāk nojaukt lielāko nelegālo imigrantu nometni

0 komentāri

Ceļš uz Eiropu ir slēgts – šādu ziņu nelegālajiem imigrantiem šodien centās nodot Grieķijas varas iestādes, kas sākušas nojaukt milzīgo telšu nometni pie Idomeni ciemata valsts ziemeļos. Tajā līdz šim dzīvoja vairāk nekā astoņi tūkstoši Tuvo Austrumu migrantu, kuri nebija spējuši pārvarēt Maķedonijas robežu ceļā uz Vāciju.

Idomeni nometne izveidojās pagājušogad, bēgļu krīzes karstākajā punktā. Maķedonijas robežsargi nespēja pietiekami ātri apstrādāt visus no Dienvidiem plūstošos migrantus, tādēļ viņi sāka sliet savas teltis pie tuvējā Idomeni ciemata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr patiesi milzīga nometne izauga tikai pēc tam, kad Maķedonija šā gada pavasarī savu robežu migrantiem slēdza. Šobrīd saskaņā ar oficiāliem aprēķiniem tajā necilvēcīgos apstākļos pastāvīgi dzīvo gandrīz 8500 cilvēku. Tas ir četrreiz vairāk nekā bija plānots nometnes izveides brīdī.

Foto

Grieķijas varas iestādes beidzot sasparojušās pārpildīto nometni nojaukt un pārvietot tās iemītniekus uz citām, oficiālām dzīvesvietām, kurās sadzīves apstākļi ir labāki. Līdz šim no nometnes uz citām dzīvesvietām aizsūtīti jau vairāk nekā seši simti cilvēku.

Grieķu mediji ziņo, ka katram gadījumam evakuācijas procesu uzrauga pusotrs tūkstotis policistu, kas bruņoti ar specializēto pūļa savaldīšanas tehniku. Tomēr līdz šim vardarbīgi incidenti fiksēti neesot.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas