FOTO: Dienvidkorejā plosās MERS vīruss, ir bojāgājušie

0 komentāri

Dienvidkorejā no SARS paveida – Tuvo Austrumu respiratorā sindroma koronavīrusa jeb MERS – pēc trešdienas datiem miruši jau deviņi cilvēki, ziņo Veselības ministrija, apstiprinot arī 13 jaunus saslimšanas gadījumus.

Pēdējie MERS upuri ir 75 gadus veca sieviete un 62 gadus vecs vīrietis. Viņi inficējās Samsunga medicīnas centrā Seulas dienvidos. Šajā slimnīcā konstatēts vislielākais skaits no visiem inficēšanās gadījumiem Dienvidkorejā, kur ar MERS inficējušies jau 108 cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tas ir lielākais MERS uzliesmojums, kāds izcēlies ārpus Saūda Arābijas, kur MERS tika konstatēts 2012. gada septembrī.

Līdzīgi SARS, tas rada dziļu plaušu infekciju, un pacienti cieš no augstas temperatūras, klepus un elpošanas traucējumiem. Tomēr atšķirībā no SARS ar MERS inficētajiem drīzumā rodas arī nieru darbības problēmas.

ANO Pasaules Veselības organizācija (PVO) apstiprinājusi vairāk nekā 400 nāves gadījumu no MERS un vairāk nekā 1000 laboratoriski apstiprinātu inficēšanās gadījumu. Slimība skārusi vairāk nekā 20 valstis, bet vissmagāk Saūda Arābiju.

Dienvidkorejā par pirmo inficēšanās gadījumu tika paziņots 20. maijā. Pacients bija kāds 68 gadus vecs vīrietis, kas bija nesen atgriezies no Saūda Arābijas.

Kopš tā laika karantīnā ievietoti vairāk nekā 2500 cilvēki, kas varētu būt bijuši pakļauti inficēšanās riskam, un drošības apsvērumu dēļ slēgti gandrīz 2000 mācību iestāžu.

Līdz šim Dienvidkorejā visos gadījumos inficēšanās notikusi slimnīcās, un amatpersonas uzstāj, ka slimība nav izplatījusies ārpus medicīnas iestādēm.

Pret MERS vakcīnas nav. PVO dati liecina, ka nomirst aptuveni 35% no inficētajiem cilvēkiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas