FOTO: bēgļu tūkstoši uz Grieķijas robežas! ANO brīdina par humāno krīzi

1 komentārs

Beļģija pastiprinājusi kontroli uz robežas ar Franciju, tur papildus izvietojot aptuveni 300 policistu.

Robežkontrole tiek pastiprināta, lai nepieļautu, ka valstī nonāk imigranti no Francijas, kur Kalē ostā varasiestādes turpina nojaukt bēgļu nometni, sauktu par Džungļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņā ar Francijas amatpersonu aplēsēm tā sauktajos Džungļos mitināts aptuveni četru tūkstoši imigrantu. Protestu pavadībā turpinās bēgļu nometnes nojaukšana. Tas radījis satraukumu kaimiņvalstī Beļģijā.

Briselei ir bažas, ka imigranti var doties uz beļģu ostas pilsētu Zēbrigi, lai tad no turienes censtos tikt pāri Lamanšam, jo vairums bēgļu nometnes iemītnieku vēlas nokļūt Lielbritānijā.

Lai kontrolētu cilvēku plūsmu, ir atjaunota robežkontrole. Uz robežas ar Franciju turklāt nosūtīti papildspēki – aptuveni 300 policistu. Vietējie iedzīvotāji robežkontroles atjaunošanu uztver ar izpratni.

Par robežkontroles atjaunošanu Beļģija paziņoja pirms divām nedēļām, un tas devis rezultātus. Šajā laikā aizturēti jau vairāki simti imigrantu.

Tikmēr situācija turpina pasliktināties bēgļu nometnē uz Grieķijas un Maķedonijas robežas.

ANO brīdina par humānās krīzes draudiem. Palīdzības organizācijas ziņo, ka imigrantiem trūkst pārtikas un telšu. Turklāt, dzīvojot aukstajam laikam nepiemērotos apstākļos, arvien lielāks skaits cilvēku saslimst.

Mediķi visvairāk ir norūpējušies par bērnu veselību.

Maķedonija robežu dienā ļauj šķērsot ierobežotam skaitam cilvēku. Tāpēc šajā nometnē ir iestrēgušu tūkstošiem cilvēku.

Par šīs problēmas mērogu vislabāk var pārliecināties no gaisa uzņemtajos kadros. Lai Grieķijai un citām valstīm palīdzētu risināt bēgļu krīzi, Brisele atvēlējusi papildu 700 miljonus eiro, kas tiks piešķirti trīs gados.

Foto

1 komentārs

TOP komentāri

  • haralds elceris
    +1

    haralds elceris

    tā ne humānā, bet makakālā krīze!

    06.03.2016 16:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas