FOTO: ASV imperiālisma simbols Kubā – El Capitolio

0 komentāri

Kubas Kapitolijs jeb El Capitolio, kas iepriekš bija viens no ASV imperiālisma simboliem valstī, šovasar atkal vēris vaļā durvis apmeklētājiem. Iepriekš tas bija slēgts.

Patlaban iespaidīgā ēka tiek renovēta, un tiek plānots, ka pēc tam tajā mājvieta būs komunistu valdībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Jau ziņojām, ka pēdējā laikā uzlabojušās ASV un Kubas attiecības. Abu valstu prezidenti tikās šā gada aprīlī. Vēl pirms tam Obama un Kastro sarokojās Nelsona Mandelas piemiņas ceremonijā Johannesburgā 2013. gadā, un viņi runājuši pa tālruni pirms decembra paziņojuma par apņemšanos panākt diplomātisko saišu atjaunošanu.

Kaut arī tikšanās aprīlī iezīmē svarīgu robežzīmi, ņemot vērā, ka neviens Kubas līderis nevienu Ameriku samitu līdz šim nav apmeklējis, Kubai un ASV vēl stāv priekšā vēstniecību atvēršana, turklāt janvārī sāktajās sarunās domstarpības ir acīmredzamas.

Kubas atrašanās Vašingtonas valstu-terorisma sponsoru sarakstā ir viens no galvenajiem klupšanas akmeņiem ceļā uz diplomātisko attiecību atjaunošanu pilnā apjomā.

Pēdējās būtiskās ASV un Kubas līderu sarunas notika 1956. gadā Panamā, kad Dvaits Eizenhauers tikās ar Fulhensio Batistu, kuru pēc trim gadiem gāza Fidels Kastro.

Iedzīvotāju aptaujas vēsta, ka 59% amerikāņu atbalsta attiecību atjaunošanu ar Kubu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas