FOTO: apokaliptiskas ainas Kalifornijā – plaša ugunsgrēka dēļ dienas laikā kļuvis tumšs

0 komentāri

Stipra sausuma piemeklētajā ASV Kalifornijas štatā plosās vismaz 23 lieli un daudzi mazāki savvaļas ugunsgrēki. Ir slēgti gari autoceļu posmi, un aculiecinieki vēsta par apokaliptiskām ainām – biezo dūmu dēļ debesis pārklājusi tumsa.

Ugunsgrēku dēļ izsludināts ārkārtas stāvoklis, un tūkstošiem cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājas.

Kalifornijā jau trīs iepriekšējās vasaras piedzīvots neierasti liels karstums, un arī šis gads nesolās būt izņēmums. Laika ziņu vērotāji ir prognozējuši, ka arī šī Kalifornijā būs sausa un karsta vasara.

Štatā izsludināts ārkārtas stāvoklis, kura ieviešana ļaus vieglāk mobilizēt resursus cīņai ar liesmām, kurā šobrīd jau iesaistīti aptuveni deviņi tūkstoši ugunsdzēsēju un tiek izmantoti gan helikopteri, gan specializētās lidmašīnas. Cīņā ar liesmām vismaz viens ugunsdzēsējs ir gājis bojā. Tūkstošiem cilvēku jau ir evakuēti, bet Klīrleika apkārtnē aptuveni pieciem tūkstošiem cilvēku tiek mudināti pārcelties uz drošāku vietu.

Skaties foto!

Viena no bīstamākajām situācijām ir izcēlusies ziemeļos no Sanfrancisko, kur liesmas ir pārņēmušas gandrīz 10 tūkst. hektāru teritoriju, un licis aptuveni 650 cilvēkiem pamest mājas.

Sāra Vorkmane, vietējā iedzīvotāja

Beidzot liesmas arī mūs būs sasniegušas. Mums ir jāpārceļas tagad uz citu vietu, jo ugunsgrēks sāk tuvoties mūsu mājām un rančo.

Domājams, ka lielu daļu šo ugunsgrēku izraisījis zibens, bet lielā karstuma un stiprā vēja dēļ tie pieņemas spēkā un vēršas plašumā. Arī iepriekšējie sausuma periodi 2003. un 2007. gadā Kalifornijā noveda pie milzīgiem ugunsgrēkiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas