Formālā pamiera laikā Ukrainas valdība zaudējusi kontroli pār Debaļcevi

0 komentāri

Formālā pamiera laikā Ukrainas valdība zaudējusi kontroli pār vēl vienu pilsētu. Valsts prezidents Petro Porošenko šodien paziņoja, ka Ukraina atvelk spēkus no Debaļceves. Krievijas atbalstītie separātisti pēdējās dienās turpināja sīvus uzbrukumus šai stratēģiski svarīgajai pilsētai. Tikmēr klajā nācis videomateriāls, kurā redzams, ka separātistus Debaļceves apkaimē patiesībā komandē augsta ranga Krievijas armijas virsnieks.

Jau aptuveni 80% Ukrainas valdības spēku ir atvilkti no kauju epicentrā nokļuvušās Debaļceves pilsētiņas. Tas ir pierādījums, ka pretēji separātistu apgalvojumiem, pilsētiņa nemaz nebija aplenkta – tā norādījis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ukrainas bruņotie spēki un Nacionālā gvarde ir pabeiguši iepriekš plānoto kaujas vienību atvilkšanas operāciju. Pavēli par atkāpšanos gaida vēl divas kolonnas,” informē Porošenko.

Debaļceve ir dzelzceļa mezgls, kas varētu kalpot kā placdarms tālākiem uzbrukumiem Ukrainas valdības spēku kontrolētajai teritorijai. Iespējams, tieši tādēļ separātisti turpināja uzbrukt pilsētiņā esošajiem Ukrainas karavīriem, paziņojot, ka tādējādi pamieru nepārkāpj, jo Debaļceve esot daļa viņu teritorijas. Ar tādiem pašiem argumentiem bruņoto bandu rīcību attaisno viņus atbalstošā Krievija.

Tikmēr atklātībā nācis kārtējais skaidrais pierādījums Krievijas armijas klātbūtnei Austrumukrainā. Pašas Krievijas televīzijas pieļāvušas kļūdu, intervējot Debaļceves apkaimē karojošo algotņu komandieri Aleksandru Ļencovu.

Sižetā viņš stādīts priekšā kā Luhanskas tautas republikas milicijas vienības komandieris, bet acīgi interneta lietotāji jau norādījuši, ka šis cilvēks ir ģenerālleitnants Krievijas Bruņoto spēku Sauszemes spēku galvenā komandiera vietnieks, kurš šajā amatā iecelts tikai pirms pusotra gada.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas