Filmas Brīnišķais prāts galvenā tēla prototips, matemātiķis Džons Nešs gājis bojā autoavārijā

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Amerikāņu matemātiķis Džons Nešs, kura dzīve un cīņa ar šizofrēniju attēlota ar Oskaru godalgotajā filmā A Beautiful Mind (Brīnišķais prāts), sestdien gājis bojā autoavārijā Ņūdžersijā, svētdien apstiprinājusi policija.

Negadījumā miris gan 86 gadus vecais Nešs, gan viņa 82 gadus vecā sieva Alīsija. Viņi brauca taksometrā, kura vadītājs zaudēja kontroli pār transportlīdzekli, ziņoja vietējie mediji. Taksis bija ceļā no lidostas. Nešs bija tikko atgriezies no Norvēģijas, kur saņēma Ābela prēmiju, ko Norvēģijas valdība piešķir par sasniegumiem matemātikā.

Nešs 1994. gadā ieguva Nobela prēmiju ekonomikā, ko saņēma kopā ar vācu ekonomistu Reinhardu Zeltenu un ungāru izcelsmes amerikāņu ekonomistu Džonu Harsanjī par ieguldījumu spēļu teorijas izstrādē.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas