Filmas Brīnišķais prāts galvenā tēla prototips, matemātiķis Džons Nešs gājis bojā autoavārijā

0 komentāri

Amerikāņu matemātiķis Džons Nešs, kura dzīve un cīņa ar šizofrēniju attēlota ar Oskaru godalgotajā filmā A Beautiful Mind (Brīnišķais prāts), sestdien gājis bojā autoavārijā Ņūdžersijā, svētdien apstiprinājusi policija.

Negadījumā miris gan 86 gadus vecais Nešs, gan viņa 82 gadus vecā sieva Alīsija. Viņi brauca taksometrā, kura vadītājs zaudēja kontroli pār transportlīdzekli, ziņoja vietējie mediji. Taksis bija ceļā no lidostas. Nešs bija tikko atgriezies no Norvēģijas, kur saņēma Ābela prēmiju, ko Norvēģijas valdība piešķir par sasniegumiem matemātikā.

Nešs 1994. gadā ieguva Nobela prēmiju ekonomikā, ko saņēma kopā ar vācu ekonomistu Reinhardu Zeltenu un ungāru izcelsmes amerikāņu ekonomistu Džonu Harsanjī par ieguldījumu spēļu teorijas izstrādē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas