Filipīnās taifūna dēļ evakuējušies miljoniem cilvēku

0 komentāri

Filipīnām piektdien pietuvojies taifūns Hagupit, kā dēļ evakuējušies miljoniem cilvēku. Hagupit draud izvērsties par spēcīgāko vētru, kas šogad skārusi Filipīnas. Meteorologi prognozē, ka taifūns skars vairāk nekā pusi valsts teritorijas, tostarp apgabalus, ko pagājušajā gadā izpostīja taifūns Haijan.

Haijan Filipīnās laupīja dzīvību vismaz 6300 cilvēkiem, un vairāk nekā 1000 cilvēku joprojām tiek uzskatīti par pazudušiem.

Varasiestāžu sniegtā informācija liecina, ka miljoniem cilvēku meklējuši patvērumu evakuācijas centros, skolās un baznīcās. Atceroties Haijan nodarīto postažu, šoreiz lielākā daļa cilvēku nekavējoties paklausīja rīkojumam par evakuāciju, norādīja kāda amatpersona.

Meteorologi prognozē, ka taifūns Filipīnu piekrasti skars sestdienas naktī vai svētdien.

Hagupit piektdien nedaudz zaudēja savu spēku un vairs nav uzskatāms par supertaifūnu, tomēr vēja ātrums joprojām sasniedz 54 metrus sekundē.

Filipīnu galvaspilsētu Manilu taifūns, visticamāk, tieši neskars, prognozē meteorologi, tomēr pilsētā pirmdien iespējami plūdi, un varasiestādes tam gatavojas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas