Femen aktīvistes apmētā Beļģijas premjeru ar ceptiem kartupeļiem

0 komentāri

Feministu organizācijas Femen aktīvistes pirmdien apmētājušas ar ceptiem kartupeļiem un nolaistījušas ar majonēzi Beļģijas premjerministru Šarlu Mišelu, tādējādi protestējot pret valdības taupības pasākumiem.

Premjeram uzsākot runu Namīrā valsts dienvidos, četras aktīvistes sāka skandēt: “Mišelu ārā! Taupību ārā!”

Sievietes bijušas maskās un, atšķirībā no ierastajām Femen akcijām, pilnībā apģērbtas, vēsta vietējie mediji.

Drošības dienestu pārstāvji sievietes nekavējoties savaldījuši, kamēr Mišels majonēzes notraipītajā žaketē smaidot noraudzījies šajā ainā.

Pēc tam viņš atsācis savu runu, atvainojoties, ka “smaržo pēc majonēzes”.

Jauneklīgā premjerministra vadītā koalīcija, kas nāca pie varas oktobrī, iecerējusi pacelt Beļģijā pensionēšanās vecumu līdz 67 gadiem, atteikties no ierastās automātiskās ikgadējās algu paaugstināšanas, kas kompensē dzīves dārdzības pieaugumu, un samazināt darbavietu skaitu publiskajā sektorā.

Valdības plāni jau izsaukuši plašus streikus un protesta akcijas. 6.novembrī Briseles ielās izgāja 100 000 cilvēku, demonstrācijai izvēršoties sadursmēs ar policiju, kurās 112 kārtības sargi guva ievainojumus.

Pārtikas izmantošana “politiskiem mērķiem” Beļģijā nav nekas neierasts.

Pēdējo gadu laikā starp ievērojamiem cilvēkiem, kas, apmeklējot Beļģiju, saņēmuši sejā torti, ir gan bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, gan uzņēmuma Microsoft dibinātājs Bils Geitss.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas