Facebook komentāru dēļ atkāpies Igaunijas finanšu ministrs Jirgens Ligi

0 komentāri

Pēc izglītības ministra apvainošanas sociālajā tīklā Facebook Igaunijas finanšu ministrs Jirgens Ligi svētdien atkāpies no amata. Jau vēstīts, ka Ligi, kurš pārstāv valdošo Reformu partiju, ceturtdien savā interneta vietnes Facebook lapā apvainoja Igaunijas izglītības ministru un sociāldemokrātu pārstāvi Jevgēņiju Osinovski, nosaucot viņu par imigranta dēlu no “rozā partijas”.

Pagājušo trešdien Igaunijas televīzijas kanāla ETV sarunu šovā Forum, pievēršoties emigrācijas problēmas jautājumam, Ligi pašreizējās ekonomiskās problēmās vainoja padomju okupāciju. Savukārt Osinovskis iebildis, ka to nedrīkst izmantot kā attaisnojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ligi ceturtdienas rītā savā Facebook pauda pārliecību, ka Osinovska nostāja šajā jautājumā nav nekas vairāk kā sakņu trūkums un necieņa. “Viņš uzskata, ka vēsture sākas ar viņu un visos jautājumos turas pie vienas neglītas klišejas – iepriekšējā valdība bijusi tāda un šāda, bet tagad ir atnācis viņš. Pilnībā sajaucot, kas ir vara un kas ir valsts vaina,” uzsvēra Ligi.

“Nezināšana par to, kur mēs sākām, ir lielākais iemesls jaunu cilvēku aizbraukšanai. Ministram vajadzētu parādīt, ka ir vērts palikt šeit un pacensties, ka situācija ir redzami uzlabojusies (Somijā gan nav), bet viņš uzstāj, ka tā nav padomju varas vaina un viņš visu nokārtos. Viņam, imigranta dēlam no “rozā partijas”, jābūt ļoti uzmanīgam, taču viņš par to neiedomājas,” rakstīja Ligi.

Pēc pāris stundām gan Ligi par saviem vārdiem atvainojās: “Es atvainojos Jevgēņijam Osinovskim par šīs dienas komentāriem “Facebook”. Man nav nekādu problēmu ar viņa izcelsmi, tieši pretēji, es apbrīnoju viņa patriotismu un valodas prasmes.”

Kā norādīja Ligi, viņš tikai vēlējies pateikt, ka valstī ir jauna paaudze, kas skatās Somijas virzienā, it kā tā būtu ekonomikas paradīze. Viņiem arī jāatgādina, ka nepieciešams strādāt, lai sasniegtu labklājību.

Tomēr ministra komentāri izpelnījās plašu kritiku, un vairāki Igaunijas politiķi pieprasīja viņa atkāpšanos.

Svētdien preses konferencē Ligi paziņoja, ka pakļausies spiedienam un atkāpsies.

“Igaunija man ir daudz svarīgāka nekā ministra amats,” viņš piebilda.

Premjerministrs Tāvi Reivass pieņēma viņa atlūgumu un veltīja atzinīgus vārdus Ligi paveiktajam finanšu ministra amatā, sevišķi ekonomiskās krīzes gados.

Ligi ir pirmais Igaunijas ministrs, kas atkāpies sociālajos medijos izteiktu komentāru dēļ.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas