ES valstu veselības ministri lemj par Ebolas vīrusa ierobežošanu

0 komentāri

Pasaules Veselības organizācija ir centusies mazināt bažas par Ebolas vīrusa izplatību Rietumvalstīs, ņemot vērā labi attīstītās veselības aprūpes sistēmas. Par koordinētu rīcību vīrusa ierobežošanai šodien lemj Eiropas Savienības veselības ministri Briselē.

Sanāksmē pārrunāta nepieciešamība stiprināt no vīrusa skartajām Āfrikas valstīm izlidojošo personu veselības pārbaudes (skrīningu) lidostās, nodrošināt ceļotājus ar nepieciešamo informāciju par Ebolas vīrusu, par simptomiem un nepieciešamo rīcību, ja ir aizdomas par saslimšanu pēc lidojuma.

Tāpat tika izteikti aicinājumi nodrošināt ciešāku ES koordināciju informācijas apmaiņai par dalībvalstīs īstenotajiem pasākumiem, par personām un transporta vienībām, kas ieceļojuši no skartajām valstīm ES un par labo praksi Ebolas ārstēšanai.

Sanāksmē tika apspriesti arī jautājumi par iespējām nodrošināt koordinētu medicīnisko evakuāciju ES ārstniecības personām, kas strādā vīrusa skartajās Āfrikas valstīs. Tāpat Eiropas Komisija apņēmās strādāt, lai izveidotu kopējus protokolus un procedūras Ebolas apkarošanai, piemēram, pasažieru anketēšanai un inficētu personu izsekojamībai.

Jau ziņots, ka Ebolas vīrusslimība ir reti sastopama īpaši bīstama infekcijas slimība, kas šobrīd ir uzliesmojusi Rietumāfrikā: Gvinejā, Libērijā, Sjerraleonē un Nigērijā. Pasaules Veselības organizācija Ebolas vīrusa izplatīšanās risku Eiropas reģionā, tostarp arī Latvijā, vērtē kā zemu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas