ES spiesta taisnoties par Junkera uzvedību Rīgā

2 komentāri

Austrumu partnerības sammits jau nedēļu kā aiz muguras, bet atskaņas par dažiem tā notikumiem vēl dzirdamas. Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera palīgi Briselē šonedēl dabūja taisnoties par sava šefa uzvedību viesu sagaidīšanas ceremonijā.

Junkers Eiropas valstu līderus sveica, teju ālēdamies: bučoja pieres, pliķēja vaigus.. brīžiem viņš.. skaļi brīnījās, kas tie tādi ir, kas viņam jāsagaida, un sūdzējās, ka laiku nākas izšķiest tik garlaicīgā ceremonijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirms nedēļas Rīgā notikušais Austrumu partnerības samits aiz sevis atstājis ne tikai dažādas vienošanās un parakstītu dokumentu kaudzi, bet arī šo to humoram. Nedalītu uzmanību izpelnījusies Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera jautrā uzvedība samita sagaidīšanas ceremonijā. Garo un reizumis pat garlaicīgo procedūru Junkers īsināja, nepiespiesti sveicot samita viesus.

Ar mazāk zināmajiem politiķiem Junkers gan sveicinājās visai atturīgi, bet labi pazīstamos komisijas vadītājs nekautrējās sveikt no sirds – gan papliķējot pa muguru vai vaigu, gan iedodot sulīgu buču uz pieres, gan piekārtojot kolēģu kaklasaites. Arī Latvijas ārlietu ministrs izbaudīja uz savas ādas šo nepiespiesto sagaidīšanu, bet neapjuka, sakot, ka abiem laba gaume kaklasaišu izvēlē.

Taču teju par skandālu izvērtās satikšanās ar Ungārijas premjeru – Junkers Viktoru Orbānu nodēvēja par diktatoru. Orbāns gan uz to veikli atbildēja, Junkeru nosaucot par lielo hercogu. Pēc šīs sasveicināšanās Eiropas Komisijai nācās taisnoties par sava vadītāja uzvedību.

Komisijas pārstāvis skaidro, ka Junkers jau 35 gadus atradies uz Eiropas politiskās skatuves un valstu vadītāji viņam tuvu pazīstami. Arī Andris Piebalgs, bijušais attīstības komisārs, apstiprina, ka Junkers gluži vienkārši tāds ir: ”Viņš vienmēr jūtās brīvi. Tā metode, kā viņš apsveic, ir unikāla. Neesmu redzējis nevienu citu valsts vadītāju vai komisijas prezidentu, kas tādā veidā sagaida viesus.”

Piebalgs stāsta, ka šādās ceremonijās nepastāv normas vai noteikumi, kas pieļaujams vai nē. Svarīgi vien esot nevienu neaizvainot.

”Es varu minēt citu gadījumu, kas ir sāpīgs. Tas bija, kad Merkele gaidīja Bersluskoni, un viņš runāja pa telefonu un nenāca. Tas atstāj iespaidu. Cik esmu dzirdējis, Junkers nekad citādāk nav izturējies. Savā laikā viņš pret mani izturējās līdzīgi, neteiksim, ka biju sajūsmā, bet es nejutos arī apvainojies,” stāsta Piebalgs.

Šī nav pirmā reize, kad Junkers izcēlies ar savu neformālo uzvedību – februārī viņš aiz rokas paņēma grieķu premjeru Aleksi Cipru, bet citā reizē preses konferences laikā atbildēja uz telefona zvanu.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

  • Kuzja
    +2

    Kuzja

    Normāla pozitīva uzvedība, nesaprotu, par ko te cepties? Vai visiem jābūt stīviem un garlaicīgiem?

    01.06.2015 15:45

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas