ES satraukta par nāvējošā Ebolas vīrusa izplatību

0 komentāri

Eiropas Savienības dalībvalstis satrauktas par bīstamā Ebolas vīrusa izplatību Rietumāfrikā. Tur piedzīvots šīs slimības uzliesmojums, kā dēļ jau miruši simtiem cilvēku.

Šobrīd Rietumāfrikā novērots lielākais šī vīrusa uzliesmojums. Dažu mēnešu laikā inficējušies 1200 cilvēki un vairāk nekā puse no viņiem jau miruši. Tas radījis pamatīgu satraukumu Eiropas Savienībā  darbojas medicīniskā brīdinājuma sistēma, kas ātri varētu novērst slimības izplatību dalībvalstīs. Eiropas Savienība neizslēdz iespēju, ka no Rietumāfrikas vīruss varētu nonākt Eiropas teritorijā, taču Eiropas Savienība ir nodrošinājusies ar aprīkojumu un gatava novērst Ebolas vīrusa izplatīšanos

Par bīstamību ir informēts arī Slimību profilakses un kontroles centrs. Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir specializētas slimnīcas un ārstēšanas procedūras. Arī Latvijā ir infektoloģijas centrs, kur būtu iespējams uzņemt šādus slimniekus.

Tiek uzskatīts, ka Ebolas vīrusu, kas pirmo reizi parādījās 1976.gadā, izplata pārtikā izmantoti zvēri, visvairāk tieši sikspārņi.

 

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas