ES satraukta par nāvējošā Ebolas vīrusa izplatību

0 komentāri
ES satraukta par nāvējošā Ebolas vīrusa izplatību
FOTO: LETA

Eiropas Savienības dalībvalstis satrauktas par bīstamā Ebolas vīrusa izplatību Rietumāfrikā. Tur piedzīvots šīs slimības uzliesmojums, kā dēļ jau miruši simtiem cilvēku.

Šobrīd Rietumāfrikā novērots lielākais šī vīrusa uzliesmojums. Dažu mēnešu laikā inficējušies 1200 cilvēki un vairāk nekā puse no viņiem jau miruši. Tas radījis pamatīgu satraukumu Eiropas Savienībā  darbojas medicīniskā brīdinājuma sistēma, kas ātri varētu novērst slimības izplatību dalībvalstīs. Eiropas Savienība neizslēdz iespēju, ka no Rietumāfrikas vīruss varētu nonākt Eiropas teritorijā, taču Eiropas Savienība ir nodrošinājusies ar aprīkojumu un gatava novērst Ebolas vīrusa izplatīšanos

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par bīstamību ir informēts arī Slimību profilakses un kontroles centrs. Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir specializētas slimnīcas un ārstēšanas procedūras. Arī Latvijā ir infektoloģijas centrs, kur būtu iespējams uzņemt šādus slimniekus.

Tiek uzskatīts, ka Ebolas vīrusu, kas pirmo reizi parādījās 1976.gadā, izplata pārtikā izmantoti zvēri, visvairāk tieši sikspārņi.

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas