ES piešķir Ukrainai aizdevuma maksājumu 500 miljonu eiro apmērā

0 komentāri

Eiropas Savienība (ES) piešķīrusi Ukrainai aizdevuma daļu 500 miljonu eiro apmērā. Šī summa ir daļa no martā sāktās palīdzības programmas Ukrainai, kuras apjoms veido 1,6 miljardus eiro un kuras mērķis ir stabilizēt Ukrainas ekonomiku.

“Mēs sniedzam nepieciešamo finansiālo atbalstu laikā, kad Ukrainas tautai jāsaskaras ar neierastiem ekonomiskiem un sociāliem izaicinājumiem,” paziņoja ES ekonomikas, finanšu, nodokļu un muitas politikas komisārs Pjērs Moskovisī.

“Ir svarīgi, ka valsts saglabā reformu īstenošanas tempu, tādējādi radot apstākļus noturīgai visu ukraiņu labklājībai,” viņš piebilda.

No 1,6 miljardu dolāru palīdzības programmas Ukrainai vēl jāsaņem 250 miljoni eiro.

Šī programma ir daļa no plašāka palīdzības pasākumu kopuma 11 miljardu eiro vērtībā, kas ietver arī ES attīstības fondu finansējumu un aizdevumu no Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB).

Finansiālu atbalstu Ukrainai sniedz arī Starptautiskais Valūtas fonds.

ES gan vairākkārt ir atlikusi jaunu starptautisko donoru sanāksmi par palīdzības sniegšanu Ukrainai, tā vietā aicinot Kijevu mazināt atkarību no ārējās palīdzības.

Pagājušajā nedēļā apmeklējot Ukrainu, ES kaimiņattiecību jautājumu komisārs Johanness Hāns izteicās, ka Ukrainai vispirms ir jāsāk īstenot reformas un tikai tad tā var cerēt uz donoru konferenci.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 6

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas