ES piesardzīgi vērtē aicinājumu Ukrainā ieviest ANO miera uzturētājus

0 komentāri

Eiropa piesardzīgi reaģējusi uz Ukrainas prezidenta Petro Porošenko aicinājumu ievest valsts austrumos ANO atbalstītu policijas misiju no Eiropas Savienības, kas uzraudzītu pamiera ievērošanu. Tikmēr pēc vakardienas sakāves Debaļcevē Ukrainas spēki ziņo par jaunām apšaudēm, kas nopietni apdraud pagājušonedēļ Minskā noslēgto pamiera vienošanos.

Ukrainas austrumos šodien turpinājās kaujas, par spīti Eiropas pūlēm atdzīvināt pamieru. Tomēr Rietumvalstis nedomā atkāpties no pagājušonedēļ Minskā panāktās vienošanās, neraugoties uz faktu, ka prokrieviskie separātisti to ignorēja, piespiežot Ukrainas valdības spēkus pamest stratēģiski svarīgo Debaļceves pilsētu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpēc Eiropas Savienības amatpersonas piesardzīgi reaģējušas uz Ukrainas prezidenta Petro Porošenko vakar izskanējušo aicinājumu ievest Ukrainas austrumos ANO miera uzturētājus vai policijas misiju no Eiropas Savienības.

Vakar piedzīvotā sakāve bija viena no smagākajām, ko Ukrainas spēki piedzīvojuši 10 mēnešus ilgajā karā, kas kopumā jau prasījis vairāk nekā 5000 cilvēku dzīvības. Paši Ukrainas spēku karavīri atzīst, ka Debaļcevas zaudēšana atgādina sakāvi pērn augustā, kad separātistiem tika atdota vēl viena stratēģiski svarīga pilsēta – Ilovaiska.

Tiek ziņots, ka arī šodien Debaļceves apkārtnē dārd artilērijas zalves, taču ar mazāku intensitāti, nekā vakar. Eiropas un ASV amatpersonas ir paudušas cerību, ka tagad pamiera vienošanās beidzot var tikt īstenota, jo separātisti, kas cīnās par teritoriju, ko Kremlis sauc par Jaunkrieviju, ir izpildījuši savu mērķi un ieguvuši Debaļcevu, kas atrodas uz dzelzceļa maģistrāles starp Luhansku un Doņecku.

Tomēr jau pēcpusdienā pienāca ziņas par apšaudēm Doņeckas apkārtnē, kā arī uzbrukumiem valdības spēku pozīcijām netālu no Azovas jūras piekrastes pilsētas Mariupoles, kur novērota paaugstināta separātistu aktivitāte.

Ukraina pieļauj, ka separātisti gatavojas jaunai ofensīvai, nolūkā izveidot sauszemes koridoru starp Krieviju un Krimu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas