ES pagaidām atliek jaunu sankciju ieviešanu pret Krieviju

0 komentāri

Eiropas Savienība atlikusi jaunu sankciju ieviešanu pret Krieviju, bet ASV prezidents Baraks Obama – lēmumu par ieroču piegādi Ukrainai. Rietumos ar nepacietību gaida, kāds būs rīt paredzēto miera sarunu rezultāts Minskā. Tās tiek uzskatītas par izšķirošām, lai beidzot panāktu karadarbības pārtraukšanu.

Eiropas Savienība ir atlikusi jaunu sankciju ieviešanu pret Krievijas valdības un Ukrainas prokrievisko separātistu pārstāvjiem par vairākām dienām, jo to lūgušas Ukrainas varasiestādes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kijeva vēlas, lai otrai pusei būtu mazāk ieganstu vest sarunas nekonstruktīvi vai atcelt tās pavisam. Joprojām nav pilnīgas pārliecības, vai miera sarunām veltītais samits rīt Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā tik tiešām notiks.

Uz sarunām plānojis ierasties Ukrainas prezidents Petro Porošenko, Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands.

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers izteicis cerību, ka “var tikt sperti pirmie soļi situācijas nomierināšanā un panākts viss, līdz pat uguns pārtraukšanai”, tomēr viņš piebildis, ka pagaidām ne par ko nav drošs. Samita iecere paredz ap pašreizējo frontes līniju radīt jaunu 50 līdz 70 kilometrus plašu demilitarizēto zonu un no tās izvest visu smago bruņutehniku.

Francijas prezidents Fransuā Olands pavēstījis, ka dodas uz Minsku ar ļoti ciešu pārliecību panākt vienošanos.

Situāciju nesaasināt vēl vairāk nolēmis arī ASV prezidents Baraks Obama. Viņš bija solījis vēl vakar pieņemt lēmumu par Ukrainas apgādāšanu ar ieročiem, taču šodien paziņoja, ka vēl nogaidīs, kāds būs rīt gaidāmo sarunu rezultāts Minskā.

Tikmēr pašos Ukrainas austrumos promaskaviskie kaujinieki šodien apšaudījuši Ukrainas valdības pretterorisma operācijas štābu Kramatorskā. Raķetēm trāpot dzīvojamos namos līdzās štābam, nogalināti septiņi un ievainoti vairāk nekā 20 mierīgie iedzīvotāji. Tāpat nogalināti četri karavīri un ir liels skaits ievainoto.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas